Jak właściwie suszyć włosy?

Jak zapanować nad puszystymi włosami, a jak układać cienkie i delikatne włosy? Co warto wiedzieć o suszeniu włosów, zanim uruchomisz suszarkę?

Na początek postaw diagnozę. Określ, jaki typ włosów masz. Przed suszeniem włosów warto użyć lekkiej mgiełki z barierą termoochronną. Jeśli będziemy wyciągać wodę z włosów gorącym powietrzem, może to doprowadzić do ich przesuszenia. Polecamy produkty z kwasem hialuronowym.

Nie używaj najcieplejszego nawiewu Twojej suszarki. Powietrze nie powinno parzyć skóry głowy. Najlepsza opcja to ustawienie sprzętu na średnią temperaturę. Na sam koniec możesz wykorzystać zimne powietrzem, która pozwala domknąć strukturę włosa. 

Przygotowując włosy do suszenia, warto podzielić je na kilka partii i upiąć spinkami. Pamiętaj, że suszenie najlepiej zacząć od linii włosów nad szyją, przemieszczając się w górę aż do czubka głowy. Tym sposobem unikniesz suszenia wielokrotnie tych samych pasm. 

Włosy kręcone suszymy przy użyciu dyfuzora. Pod  żadnym pozorem nie wolno ich gnieść. Takie postępowanie sprzyja ich puszeniu, a całość bardzo trudno okiełznać.

Susząc włosy, używaj okrągłej szczotki, dobrze wykonywać tzw. ruch twistowy, który ułatwia delikatne przełamanie i zwiększa objętość.

Podobne wpisy