31 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 3 czerwca

Search
Close this search box.

Jak wybrać szampon idealny?

Bez względu na to, czy nasze włosy są długie, czy krótkie, farbowane czy naturalne, cienkie czy grube – każdy z nas używa szamponu. Dlatego też nie ma drugiego produktu do pielęgnacji włosów i skóry głowy, który przysporzyłby aż tyle problemów przy wyborze. Jak wybrać szampon idealny? Czego szukać, a czego lepiej uniknąć? Dziś rozwiewamy wasze wątpliwości.

Po pierwsze: szampon dobieramy do potrzeb skóry głowy

To pierwsza i najważniejsza zasada. Najpierw należy zwrócić uwagę na to, czy skóra ma jakieś konkretne potrzeby i czy borykamy się z jakimikolwiek problemami na tym podłożu. Do nich możemy zaliczyć łupież (suchy lub mokry), nadmierną potliwość skóry głowy, suchość i ściągnięcie lub nadwrażliwość. Jeśli któreś z nich brzmi znajomo, sięgnij po szampon specjalistyczny. Musi on jednak być dobrze oczyszczający, jak i delikatny. Powinien dobrze oczyszczać, bo jeśli nie usuniemy ze skóry martwego naskórka lub zanieczyszczeń, możemy doprowadzić do powstania różnego rodzaju stanów zapalnych lub do pogłębienia się problemu. A produkt musi być delikatny, aby skóry jeszcze bardziej nie podrażnić.

Po drugie: wypadanie włosów

Istotną kwestią, coraz bardziej popularną (głównie przez towarzyszący nam na co dzień stres) jest problem wypadania włosów. Jeśli się z nim borykasz, sięgnij po szampon wzmacniający, który nie tylko pomoże w zapobieganiu dalszej utracie kosmyków, ale także będzie stymulować cebulki do włosów i wspomoże ich odrastanie. Pamiętaj jednak, że jeśli problem jest naprawdę poważny, to w pierwszej kolejności należy go skonsultować z lekarzem oraz trychologiem.

Po trzecie: włosy farbowane

Włosy po koloryzacji wymagają specyficznej pielęgnacji. Zrezygnuj z mocnych szamponów, szczególnie tych zawierających mentol, ponieważ one działają na włosy mocno oczyszczająco i przyspieszają wypłukiwanie się koloru. Lepiej sięgnąć po produkty przeznaczone przede wszystkim dla włosów farbowanych, które pomogą pigmentom lepiej zakotwiczyć się we włosie i przedłużą ich trwałość.

Po czwarte: neutralna pielęgnacja

Jeśli żaden z powyższych problemów cię nie dotyczy, możesz spojrzeć na potrzeby włosów. Szampony często zawierają składniki aktywne, które mają bezpośrednie działanie nie tylko na skórę głowy, ale także na włosy. Oczywiście nie zastąpi taki produkt maski lub odżywki, ale może wspomóc jej działanie. Dlatego jeśli twoje włosy są suche – sięgnij po szampon nawilżający, jeśli są cienkie – zwróć uwagę na taki, który zwiększa objętość u nasady, a jeśli kręcone – taki podkreślający skręt loków.

Uniwersalna zasada

Bez względu na to, jaki masz typ włosów i czy spotykasz się na co dzień z problemami skóry głowy – przede wszystkim unikaj w składach kosmetyków silnych substancji myjących takich jak SLES czy SLS. One nie tylko działają przesuszająco na skórę głowy, ale także na włosy.

Potrzebujesz porady?

Napisz do nas na Facebooku lub na Instagramie, a pomożemy w doborze najlepszego szamponu dla Twoich włosów!

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł