31 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 3 czerwca

Search
Close this search box.

Jaki kolor włosów do Ciebie pasuje?

Marzysz o wiosennej zmianie koloru włosów i z zachwytem przeglądasz metamorfozy w mediach społecznościowych, ale wciąż nie wiesz, jaki kolor będzie najlepszy dla Ciebie? Aby wybrać odpowiedni odcień, należy znać kilka podstawowych zasad analizy kolorystycznej. Poniżej przedstawiamy kilka tricków na to, jak sprawdzić, który kolor będzie najbardziej pasował do Twojej urody!

Określ, czy masz ciepły, chłodny czy neutralny typ urody.

Najbardziej podstawowy sposób na to, aby to określić, polega na przyjrzeniu się swoim nadgarstkom. Jeśli żyły i naczynka mają odcień zielony — jesteś ciepłym typem urody. Jeśli niebieski — Twój typ jest chłodny. A jeśli są i takie i takie – jesteś typem neutralnym. Jednak o ile ta zasada najlepiej sprawdza się  przy doborze kosmetyków do makijażu — z kolorem włosów może być różnie.

Dlatego stań przed lustrem i przyłóż do twarzy srebrny przedmiot o większej powierzchni. Może to być na przykład arkusz folii aluminiowej. Jeśli na tym tle Twoja skóra wydaje się rozświetlona, wygląda zdrowo i atrakcyjnie — masz chłodny typ urody. Taka cera przy folii złotej straciłaby swój blask, wyglądałaby na chorą i zmęczoną. Ta zasada działa też w drugą stronę. Jeśli Twoja skóra wygląda pięknie na złotym tle — masz ciepły typ urody. Analogicznie możesz też odpowiedzieć sobie na pytanie: jaką biżuterię nosisz? Złotą czy srebrną? W której czujesz się lepiej?

Jak to się przekłada na dobór odcienia włosów?

Osoby o ciepłym typie urody powinny wybierać cieplejsze tony, a o zimnym — chłodniejsze. Dodatkowo warto pamiętać o tym, aby kolor farby różnił się od barwy skóry co najmniej o dwa tony. W przeciwnym razie ostateczny efekt będzie mdły i nijaki — włosy bowiem zleją się z twarzą.

Zwróć uwagę na kolor oczu.

Szukając idealnego odcienia, oprócz odcienia skóry warto wziąć pod uwagę również kolor oczu i albo na zasadzie podobieństw, albo kontrastu dobrać kolor idealny.

Oczy brązowe: lepiej w tym wypadku unikać czerni i jasnego blondu. Świetnie jednak sprawdzą się odcienie pomiędzy ciemniejszym blondem a czekoladowym brązem.

Oczy zielone: bezsprzecznie prym tutaj wiodą rudości i brązy o kasztanowym odcieniu. Oprawa twarzy w postaci tych odcieni sprawi, że kolor oczu jeszcze bardziej zostanie podkreślony.

Oczy niebieskie: do tej tęczówki pasuje niemal każdy kolor, jednak im jaśniejszy kolor oczu — tym jaśniejszy odcień włosów sprawdzi się lepiej. Przykładowo: błękitna tęczówka pięknie współgra z platynowym lub piaskowym blondem, a ciemniejsze oczy z brązem lub czernią.

Oczy szare: w tym wypadku zdecydowanie warto zdecydować się na chłodny odcień. Platynowy lub jasny, piaskowy blond, a nawet szare czy różowe, fioletowe lub niebieskie kosmyki będą prezentować się fenomenalnie.

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł