31 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 3 czerwca

Search
Close this search box.

Kołtuny – jak z nimi postępować?

Kiedyś traktowano je jako dowód rzucenia na kogoś zaklęcia. Dzisiaj wiemy już, że kołtuny to efekt zaniedbań i niewłaściwego traktowania naszych włosów. Czego efektem są kołtuny? Jak ich unikać?

Tego rodzaju komplikacje dotyczą najczęściej suchych włosów, kręconych i kędzierzawych. Podstawą prewencji w codziennej pielęgnacji powinno być odpowiednie nawilżenie. Znakomicie sprawdzi się tutaj seria HYDRA. Pamiętaj, że działanie odżywki może wzmocnić odpowiedni booster.

Przyjacielem kołtunów jest siła tarcia. W zależności od długości włosów niekorzystanie może działać kurtka, płaszcz, żakiet. W nocy uważaj na powierzchnie poduszki. Najlepiej sprawdza się jedwabna poszewka. Jeśli taki materiał Cię drażni, pomyśl o odpowiednim czepku lub spleć włosy na przykład w warkocz.

Kolejny obowiązkowy punkt na naszej pielęgnacyjnej liście to szczotkowanie włosów. Z powodzeniem możesz wybrać, którąś ze szczotek rekomendowanych przez Macieja Maniewskiego. Szczotkuj włosy dwa razy dziennie. Dzięki temu usuniesz z nich nieczystości i możesz zapobiec tworzeniu się kołtunów.

Zdarza się, że powstawanie kołtunów we włosach spowodowane jest nadmiernym używaniem gorącego powietrza w suszarce czy korzystaniem z prostownicy lub lokówki. Korzystaj ze specjalnych środków termoochronnych.

Na Mazowszu i Pińszczyźnie kołtuny hodowano celowo. Przypominały współczesne dredy i były elementem folkloru.Photo by Tim Mossholder on Unsplash

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł