Wyzwanie: cienkie, delikatne i rzadkie włosy

Hołd dla naturalności z nawiązaniem do lat 70.. Tak można podsumować metamorfozę z najnowszego odcinka. Kaja z Globstory ma włosy cienkie i puszące się. Maciej Maniewski podpowie, na jakie cięcia postawić, w jaki sposób pielęgnować ten rodzaj włosów.

Cięcie doskonałe i naturalne nawiązanie do koloru

W tym odcinku Maciej będzie walczyć o objętość. Zapewni je odpowiednie cięcie. To nawiązanie to lat 70. Włosy mają kształt trójkąta i będzie ich znacznie więcej w okolicy ramion. Czy wiecie, że grzywka zwiększa objętość? Maciej udowodni, co i jak. Kaja podcinała włosy maszynką. Kłopot w tym, że nie będą miały właściwej jakości. Liczy się precyzja. W przypadku nożyczek będą układały się znacznie lepiej. Włosy dłużej i ładniej się układają, ponieważ nie są postrzępione w końcach. W przypadku rozczesywania włosów mokrych dobrze sprawdza się również spray. Ciemniejsze odrosty mogą eksponować naturalny kolor. Udowodnimy, że nawiązanie do piękna nie musi być wbrew naszym warunkom.

Produkty użyte w odcinku

W przypadku włosów cienkich i delikatnych kluczowa jest delikatna konsystencja. Rezygnujemy z ciężkich szamponów, które mogą niepotrzebnie obciążyć włosy. Z pomocą przychodzą produkty z linii Action marki FARMAGAN. Wyróżnia je zawartość cennych ekstraktów roślinnych m.in. wyciągu z żeń-szenia i łopianu, które pobudzają mikrokrążenie skóry głowy, wzmacniają włosy. Działają normalizująco, regenerująco i orzeźwiająco.W przypadku odżywki dobrze sprawdzi się ta z linii HYDRA, zawierająca kwas hialuronowy. Wmasowujemy ją od połowy długości w końce. To rozpulchnia włosy i pozwala je pierwszy raz rozczesać. Odżywkę zostawiamy na kilka minut. Wypłukujemy ją letnią wodą. W przypadku włosów cienkich to kluczowe. Będą się mniej puszyć.  W przypadku rozczesywania mokrych włosów doskonale sprawdzi się VOLUME-UP Spray. Odżywka zawiera roztwór tzw. kompleksu objętościowego, który pochodzi z hydrolizy białek pszenicy. W przypadku wykończenia fryzury polecamy Bioactive Styling Texturizing Hair Spray. Zapewnia pełne, natychmiastowe, niewidoczne efekty na włosach. Nie obciąża i nie skleja ich, dzięki czemu zapewnia naturalny efekt oraz chroni przed wilgocią.Odżywianie od wewnątrz

W tym odcinku przypominamy również o tym, jak ważna jest właściwa suplementacja. Dlatego Maciej Maniewski stosuje MERZ SPEZIAL DRAGEES. Suplement diety, wpływający na urodę, przeznaczony specjalnie do uzyskania świeżej zdrowej skóry, silnych, błyszczących włosów i pięknych, mocnych paznokci. Zawiera on wyjątkową kompozycję witamin i mikroelementów, które zapewniają organizmowi substancje odżywcze, wspomagające utrzymanie zdrowego wyglądu skóry, włosów i paznokci.

Podobne wpisy