Z okazji Dnia Matki w ten weekend DARMOWA DOSTAWA dla wszystkich zamówień!

Mniej to nowe…więcej – łazienka fryzjera

Dwa szampony, jakieś odżywki, przypadkowa maska, lakier, żel do włosów, który wysycha i pianka z zepsutym dozownikiem – jeśli tak wygląda Wasza łazienka, czas na rewolucję. Mniej znaczy więcej. Niezależnie od reklamowych obietnic, warto wiedzieć, czego tak naprawdę potrzebują Twoje włosy.

Wszyscy pytają mnie, jak wygląda łazienka fryzjera. Zaskoczę Was. Mam pojedyncze produkty z danych kategorii. Zawsze właściwie dobrane. Pamiętajcie, że jeśli w drogeriach ktoś zapewnia Was, że dany produkt działa, jak pianka, odżywka, spray i olejek – jest to mało prawdopodobne. Dlaczego? Ponieważ reklama nie jest pełną ofertą handlową. Do tego dochodzą jeszcze wszystkie angielskie nazwy…i łatwo się pogubić. Jak szukać swojej drogi?

Sprawdź, w jakim stanie są Twoje włosy i jakie potrzeby są najpilniejsze. Regeneracja, objętość, utrzymanie koloru a może nawilżenie? Jeśli wybrałaś jedno z tych zagadnień, już wiesz, co jest najważniejsze.

Sprawdzaj skład. Jeśli dany produkt ma w sobie silikon – powiedz zdecydowane nie! Owszem włosy będą sprawiały wrażenie dużo gładszych, ale to tylko złudzenie. W rzeczywistości będą jeszcze bardziej obciążone.

Produkty stosuj zgodnie z ich przeznaczeniem. Szampon dobieraj do skóry głowy, odżywkę do włosów. Czasem skóra może wymagać nawilżenia, a priorytetem dla włosów będzie utrzymanie koloru. Szampon i odżywka nie muszą, a wręcz nie powinny być z tej samej kategorii. Ich działanie uzupełni olejek, który możesz stosować na końcówki. Dobrze sprawdzi się zwłaszcza o tej porze roku. Kiedy włosy po prostu wystają spod czapki.

Pamiętaj, że jeden lakier Ci wystarczy. Zamiast żelu czy pianki wybierz na przykład spray kondycjonujący włosy. Jego działanie jest tak samo skuteczne, ale znacznie zdrowsze dla włosów. 

Raz w tygodniu możesz olejować włosy. Sięgaj przede wszystkim po oleje roślinne, nierafinowane, bez dodatku syntetycznych barwników, zapachów i parafiny. Pamiętaj, że możesz olejować włosy razem z odżywką lub boosterem (to specjalny eliksir, który uwalnia produkty odżywcze) – na sucho lub na mokro. Wybór należy do Ciebie 😉

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner