Wyzwanie: jak rozpoznać dobrego fryzjera?

Wizyta u fryzjera to nie zawsze czysta przyjemność. Spalone włosy, kolor daleki od oczekiwań, długość, która ma niewiele wspólnego z wyjściowymi ustaleniami. Czy można się przed tym ustrzec? W nowym odcinku programu na YT Maciej radzi, jak powinna wyglądać prawidłowo przeprowadzona rozmowa z klientem, analiza kolorystyczna i dobór narzędzi. W procesie koloryzacji mistrzowi pomaga Sylwia Gaczorek, youtuberka, blogerka i kolorystka.

Sekrety strzyżenia

Podczas profesjonalnej wizyty w salonie kluczową kwestią jest dobór sposobów, metod i technik strzyżenia. Podział włosów na sekcje i separacje daje pełną kontrolę nad daną partią. Ile powinno ich być? Jak wyglądają i czym się charakteryzują? Przygotowaliśmy dla Was praktyczne wskazówki. Dowiecie się, jak ważna jest struktura włosów i w jakim stopniu wpływa na technikę pracy fryzjera. 

Pamiętamy, że styl to kwestia proporcji. Wielu fryzjerów, cieniując końcówki włosów, stosuje własną miarę, tzw. „centymetr fryzjerski”. Stąd efekt daleki od „wow”, kiedy wychodzimy z włosami dużo krótszymi, niż zakładał plan. Pamiętajcie, że 3 centymetry to 3 centymetry, a nie 6, 8 czy 10. Najlepiej, jeśli fryzjer zaprezentuje miejsce cięcia na paśmie włosów. Wtedy żadna ze stron nie będzie miała wątpliwości.

Naturalnie – słowo roku 2020

Nie zmieniajmy natury na siłę. Eksponujmy to, co w naszym typie kolorystycznym najciekawsze. Najpierw należy go poznać! Z pomocą przychodzi analiza kolorystyczna. Jakie pytania powinny jej towarzyszyć? Dobry fryzjer nie będzie chciał zmieniać włosów za wszelką cenę. Czasem do „efektu WOW” wystarczy delikatne rozświetlenie, na przykład w postaci słonecznego refleksu.

Alfabet pielęgnacji

Maciej zdecydował się na użycie Bioactive Spray Hair Repair. Preparat zawiera pantenol, sole magnezu, cynku, manganu i ekstrakt z liści skrzypu polnego. Dobrze sprawdza się jako kosmetyk kondycjonujący, nawilżający. W przypadku stylizacji nieoceniony okazał się lakier Farmagan Fixton Supreme

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Cookie Consent with Real Cookie Banner