Mocne i zdrowe końcówki? To możliwe!

Zniszczone i rozdwojone końcówki to problem wielu kobiet niezależnie od długości włosów. Można jednak sobie z nimi poradzić. W jaki sposób? Przygotowaliśmy dla Was kilka praktycznych rad.

Włos zbudowany jest z trzech warstw: rdzenia, kory i naskórka. Naskórek tworzy łuski, będące barierą ochronną przed czynnikami zewnętrznymi. Jeśli Twoje włosy są zniszczone i słabe, najpewniej
pozbawione są rdzenia, a ich najbardziej zewnętrzna warstwa jest zniszczona – stąd tylko krok do rozdwojenia włosa. Jak sobie pomóc?

Dlaczego końcówki tak szybko się niszczą?

Suche końcówki włosów tworzą się, kiedy Twoje włosy są nieodpowiednio nawilżone i odżywione. Nie pomaga częste rozjaśnianie, farbowanie i kosmetyki zawierające SLS (Sodium Lauryl Sulfate) i SLES (Sodium Laureth Sulfate). Suche, rozdwojone końcówki mogą być również efektem uszkodzeń mechanicznych, spowodowanych nadmiernym szarpaniem, tarciem, ale także zbyt częstym prostowaniem. Czasem same jesteśmy sobie winne i stan włosów to konsekwencja niewłaściwego rozczesywania i wycierania włosów po myciu. Co robić?

Olejek – Twój przyjaciel

Nie bez przyczyny specjaliści w salonach Maniewski tak często powtarzają, że olejek to jeden z ważniejszych kroków w pielęgnacji. Odpowiednio dobrany produkt nie tylko poprawia stan wizualny końcówek, ale stanowi dla nich formę zabezpieczenia. Tworzy dodatkową otoczkę wokół włosa, która chroni. Niewielką ilość dobrze nakładać codziennie. Najbardziej uniwersalnym olejkiem jest olejek arganowy.

Kwas czy zasada?

Dlaczego zakwaszanie jest tak dobroczynne dla włosów? To nic innego jak domykanie łusek za pomocą preparatów o lekko kwaśnym pH. Włosy z domkniętymi łuskami są mniej podatne na zniszczenia i mniej się rozdwajają, a dodatkowo wyglądają zdrowiej. Jeśli wybierzesz preparat, który dodatkowo nawilża, korzyści są podwójne. Wybierz maskę z serii Bioactive Hair Care HYDRA, która zawiera kwas hialuronowy wiążący wodę.

Korzyści płynące z suszenia włosów

Czy suszenie włosów przy pomocy suszarki może sprawić, że końcówki będą rozdwajać się i niszczyć szybciej? Może tak być, jeśli używasz sprzętu ustawionego na zbyt wysoką temperaturę. Dlatego pilnuj, aby używać wyłącznie średniej temperatury. Na sam koniec suszenia wykorzystaj też zimny nawiew – on pomoże domknąć łuski włosa.

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner