Tajniki fryzjerskie: strzyżenie włosów kręconych

Strzyżenie włosów kręconych to wyzwanie. I wie o tym zarówno niejedna posiadaczka i posiadacz włosów kręconych, jak i każdy fryzjer. Budowanie kształtu w tym wypadku wygląda zupełnie inaczej niż przy włosach prostych. Na czym polega trudność i jakie strzyżenie będzie idealne?

Problemy włosów kręconych

Takie kosmyki bardzo lubią się puszyć, przez co są pełne objętości. Jeśli są zbyt długie, cała ta objętość zbiera się poniżej ramion, co znacząco zniekształca nie tylko samą fryzurę, ale i całą sylwetkę. Głównym celem strzyżenia powinno być zatem zwiększenie lekkości włosów i sprawienie, aby się uniosły. Dzięki temu nie tylko proporcje zostaną wyrównane, ale też skręt kosmyków będzie lepiej widoczny.

Stopniowanie włosów

Z pomocą przychodzi technika stopniowania. W przypadku włosów kręconych jest to opcja lepsza od cieniowania. Pocieniowane kosmyki na koronie będą się bardzo kręcić i sprawiać wrażenie wyjątkowo krótkich, a te najdłuższe będą wydawać się o wiele cieńsze niż są w rzeczywistości. Stopniowanie natomiast sprawi, że te pasma, które są bliżej zewnętrznej strony, uniosą się, wyrównując swoją objętość. Cała fryzura zyska lekkość, a skręt ulegnie poprawie. W najnowszym odcinku na kanale YouTube Maciej Maniewski przedstawił krok po kroku, jak wygląda strzyżenie tego typu.

Pielęgnacja

Uzupełnieniem każdej zmiany u fryzjera powinna być domowa pielęgnacja. Włosy kręcone z natury są dość suche, dlatego kluczem do ich pięknego wyglądu powinno być nawilżanie przy pomocy odpowiednich kosmetyków. Naturalna i wegańska seria Moisture Senses od Davroe zapewni włosom nie tylko nawilżenie, ale również zwiększy sprężystość kosmyków, czego efektem będą piękne i pełne loki. Warto pamiętać o tym, aby odżywkę zawsze spłukiwać chłodną wodą. Dzięki temu nie zostanie ona całkowicie spłukana z włosów, a pozostałości delikatnie dociążą loki. Przez to będą się o wiele mniej puszyć i elektryzować.

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

DAVROE

134.00 

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

DAVROE

139.00 

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

DAVROE

50.00 

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

DAVROE

50.00 

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

DAVROE

130.00 

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

DAVROE

130.00 

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner