Z okazji Dnia Matki w ten weekend DARMOWA DOSTAWA dla wszystkich zamówień!

Mycie włosów – co warto wiedzieć?

Robimy to kilka razy w tygodniu, niektórzy nawet codzienne. Czy coś tak prostego wymaga instrukcji? Nasze doświadczenia pokazują, że tak. Sprawdź, co tak naprawdę wiesz na ten temat.

Od czego zacząć? Jeszcze przed myciem najlepiej delikatnie rozczesać włosy. Dzięki temu nie będą się plątać, a resztki produktów do stylizacji zostaną usunięte. 

Odpowiednia pielęgnacja to również kwestia proporcji. Do umycia krótkich lub średnich włosów wystarczy ilość szamponu porównywalna do orzecha włoskiego. Jeśli włosy są dłuższe, preparatu należy zastosować odpowiednio więcej.

Szampon lubi się z wodą. Nie warto stać im na drodze. Rozcieńczony preparat dużo łatwiej się rozprowadza. Włosy możemy delikatnie ugniatać. Pamiętajcie, aby jak ognia unikać tarcia, szarpania czy drapania.

Wsparciem w codziennej pielęgnacji jest zawsze letnia woda. Gorący strumień wysusza skórę głowy, a także wzmacnia działanie gruczołów łojowych. Najlepiej go unikać.  Do ostatniego płukania włosów zalecamy użycie zimnej wody. Prosta czynność skutecznie zamknie łuski włosa.

Powodzenia! 

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner