1-30 kwietnia do zakupów powyżej 250 zł otrzymasz 2 tubki peelingu Clean Up w prezencie!

Mycie włosów – o czym pamiętać?

Czy wiesz, że najlepiej myć włosy dwa razy i stosować wodę o określonej temperaturze? Sprawdź, co wiesz na temat czynności, którą każdy z nas wykonuje niemal codziennie.

Na początek rozprawmy się z mitami. Codzienne mycie włosów nie ma negatywnego wpływu na ich kondycję, wręcz przeciwnie. Włosy myjemy dwukrotnie.

Pierwsze mycie ma charakter oczyszczający. Warto myć włosy otwartą dłonią, nie dotykając skóry głowy. Ważne jest masowanie włosów. Chodzi o to, aby pozbyć się brudu i nadmiaru kosmetyków.

Dobrze jest zadbać o prawidłowe nawilżenie. Kolejne, drugie mycie obejmuje już masaż. Polecamy zwłaszcza szampon HYDRA z kwasem hilauronowym.

Skóra głowy podczas rozprowadzania preparatu powinna się poruszać.

Kąpiel warto zacząć od mycia włosów i nałożenia odżywki. Spłukujmy ją po umyciu całego ciała. Dajmy czas preparatom, aby mogły skutecznie działać.

Unikajmy wody o bardzo wysokiej temperaturze. Starajmy się, aby jej ciepło było dostosowane do granic tolerancji naszych nadgarstków.

Jak właściwie zakończyć domowy zabieg pielęgnacyjny? Warto spłukać włosy chłodniejszą wodą. To zapewni im odpowiedni blask. 

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner