31 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 3 czerwca

Search
Close this search box.

Nikotyna a wypadanie włosów

Nie od dziś wiemy, że palenie papierosów i wszelkich innych wyrobów tytoniowych negatywnie wpływa na nasz organizm. Jednak czy wiesz, w jakim stopniu ten szkodliwy nawyk wpływa na nasz wygląd? Odpowiadamy: w znacznym! Z okazji Dnia bez tytoniu przyjrzymy się temu, jak kosmyki reagują na substancje smoliste.

Nie trzeba regularnie palić papierosów, wystarczy być biernym palaczem, aby po krótkim czasie zauważyć wpływ używek na skórę i włosy. Skóra staje się matowa, pozbawiona elastyczności, szara, a zmarszczki możemy zauważyć o wiele szybciej. Z kolei włosy również tracą swój blask, stają się kruche, osłabione i zaczynają wypadać. Dlaczego tak jest?

Wpływ nikotyny na włosy

Nikotyna obkurcza naczynia krwionośne, a w efekcie — zmniejsza uwalnianie tlenu w tkankach. Skutkiem jest niedostateczne odżywienie cebulek włosów. To, co możesz zaobserwować w tym wypadku to zarówno przyspieszony proces starzenia włosów (zmniejszona elastyczność, kruchość), jak i po prostu wzmożone ich wypadanie. Ponadto substancje zawarte w dymie tytoniowym uszkadzają DNA oraz zaburzają system regeneracji tkanek, a to w znacznym stopniu wpływa na skrócenie cyklu życia włosa. Jeśli myślisz, że taki stan jest krótkotrwały — jesteś w błędzie. Ten proces może doprowadzić do zwłóknienia okołomieszkowego tkanki, w efekcie którego włosy, które już wypadną — po prostu nie będą miały szans odrosnąć.

Sam dym tytoniowy także wpływa na włosy w sposób negatywny. Substancje smoliste wnikają do wnętrza włosa i powodują znaczne przesuszenie i osłabienie włosów na długości. Nie wspominając już o przykrym zapachu, którego trudno się pozbyć.

Regeneracja po rezygnacji z palenia

Zdecydowałaś/zdecydowałeś się zerwać z nałogiem? Fantastycznie! Pamiętaj jednak, że poprawę kondycji włosów oraz skóry zaobserwujesz dopiero po pewnym czasie. Zapewnij sobie odpowiednie wzmocnienie i regenerację. Sięgnij po łagodny szampon i zainwestuj w olejki lub wcierki do skóry głowy, które będą stymulować krążenie oraz cebulki włosów do wzrostu. Na długości włosów sprawdzą się odżywki i maski zawierające odbudowującą keratynę.

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

FARMAGAN

180.00 

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

FARMAGAN

120.00 

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

FARMAGAN

315.00 

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

FARMAGAN

180.00 

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

FARMAGAN

271.00 

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł