31 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 3 czerwca

Search
Close this search box.

Top 3 błędy w pielęgnacji włosów — sprawdź, czy je popełniasz!

Na kondycję swoich włosów często pracujemy latami, a zniszczenia, które możemy zaobserwować, nie powstają z dnia na dzień. Rozdwajające się i łamiące końcówki, a na długości kruche i delikatne – właśnie takie są często włosy naszych klientek. Przyczyną najczęściej są z pozoru błahe przyzwyczajenia pielęgnacyjne. Dlatego dziś przedstawiamy najbardziej popularne błędy w pielęgnacji włosów.

Zbyt rzadko podcinane końcówki

Panie uwielbiają długie włosy i potrafią zapuszczać je latami, skutecznie unikając wizyt u fryzjera. Wciąż panuje przekonanie, że jeśli zostawimy swoje kosmyki „w spokoju”, to będą odrastać piękne i długie, a jeśli jeszcze dodatkowo zrezygnujemy z koloryzacji – zawsze będą mocne i zdrowe. Nic bardziej mylnego. Włosy to materia zniszczalna i pod wpływem tarcia, czy to o ramiona, czy części garderoby, a może podczas stylizacji – po prostu się niszczy. W efekcie końcówki się rozdwajają, łamią i wykruszają. Aby zahamować ten proces, konieczne jest strzyżenie. Dlatego również przy zapuszczaniu włosów tak istotne jest ich regularne podcinanie, optymalnie raz na 2 lub 3 miesiące.

Nadużywanie prostownicy

Bez cienia wątpliwości możemy powiedzieć, że prostownica jest najczęściej używanym narzędziem stylizacyjnym przez nasze klientki. W końcu może być lekiem na „całe zło”. Włosy się puszą? Falują lub niesfornie kręcą? Wyglądają na przesuszone? Prostownica sobie z tym poradzi! Ale wyłącznie do czasu. Choć natychmiastowo uzyskujemy efekt gładkich włosów, w rzeczywistości przyczyniamy się do ich skrajnego przesuszenia oraz naruszamy ich strukturę. Włosy szybciej się łamią, są osłabione, a końcówki się rozdwajają i kruszą. Dlatego jeśli musisz – sięgaj po prostownicę wyłącznie w ostateczności. O wiele lepszym wyjściem na co dzień będzie modelowanie włosów na szczotce.

Chodzenie spać z mokrymi włosami

Myślisz, że to na pewno będzie bezpieczniejsze wyjście niż wysuszenie włosów suszarką? Błąd. Suszarka nie niszczy włosów. Z kolei śpiąc z mokrymi, czyli o wiele bardziej podatnymi na zniszczenia, włosami narażamy je na niszczycielskie tarcie. Co więcej, moczymy przy okazji poduszkę, kołdrę czy piżamę, a to składa się na idealne środowisko dla rozwoju bakterii. To może przyczynić się także do powstania zmian skórnych na twarzy czy do podrażnień skóry głowy.

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł