2 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 6 maja

Okiem eksperta – naturalny kolor a podkład rozjaśniający

Dlaczego włosy po koloryzacji mogą mieć ciepłe odcienie? Co trzeba zrobić, aby się ich pozbyć? Sprawdź, co mają do powiedzenia instruktorzy Akademii Maniewski.

Naturalny kolor włosów to taki, który widzimy gołym okiem. Kiedy zagłębimy się w teorię, okazuje się, że definiuje go aż od 100 do 150 odcieni. Dopiero zmieszane ze sobą pozwalają na odbiór jednolitego koloru. O kolorze włosów decydują nasze geny. Warunkuje go ilość melanin.

Podkład rozjaśniający to z kolei kolor, którego nie widzimy na pierwszy rzut oka.

Jest ukryty pod naturalnym kolorem. Łatwiej to zrozumieć na przykładzie metafory ubrania. 

Kolor naturalny jest w pewnym sensie ubrany, dopiero pod nim znajduje się wspomniany podkład rozjaśniający.

Jeśli twój naturalny odcień to – bardzo popularny wśród Polek – odcień na poziomie 7,  podkład jest w kolorze pomarańczowym. Jak zrozumieć tę zależność?  Jeśli odcień na poziomie 7 rozjaśnimy do poziomu 9, czyli blondu, po rozjaśnieniu otrzymamy efekt „żółtego blondu”.

Żółty pigment należy dodatkowo zneutralizować, czyli nałożyć specjalną mieszankę niwelującą żółć z włosów. Po takim zabiegu otrzymamy kolor neutralny. Jeśli jednak chcemy, by kolor nie został neutralny, ale na przykład chłodny – dodatkowo do mieszkanki tonującej dokładamy chłodny pigment. Wyjaśnia to kolejną zależność – dlaczego wcześniej farbowane włosy, po jakimś czasie zmieniają swój odcień.   

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner