16 sierpnia nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 19 sierpnia.

Search
Close this search box.

Olej kokosowy – fakty i mity

Pamiętaj, że olej ze sklepu to produkt spożywczy, nie kosmetyk. Na czym polega różnica? Kosmetyk musi być odpowiednio zabezpieczony tak, aby nie rozwijały się w nim drobnoustroje. Do tego dochodzą odpowiednie testy wymagane przez prawo.  Normy kosmetyczne, a kryteria spożywcze to dwie różne rzeczy.

Pamiętaj, że olej olejowi nie jest równy. Inne właściwości ma olej pozyskiwany ze świeżej kopry, inne z suszonej, a jeszcze inne ekstrahowany chemicznie. Oczywiście olej kokosowy bywa składnikiem kosmetyków. Pełni wtedy rolę składnika, który zmiękcza i nawilża skórę lub włosy. 

Olej wnika w cebulki włosów, odżywia je i dostarcza  składników mineralnych. Odżywia także skórę głowy i pobudza cebulki włosa do regeneracji. To tylko częściowa prawda. Równocześnie stosowanie oleju może mieć też groźne skutki uboczne. Olej kokosowy ma powinowactwo do lipidów skóry. Tłuszcze rozpuszczają się w tłuszczach, a to może usuwać naturalnie występujące lipidy. W efekcie dochodzi do rozszczelnienia bariery skórnej i następuje utrata wody – skóra się przesusza.

Pamiętajcie, że każdy produkt warto stosować z głową. A domowa spiżarnia nigdy nie zastąpi profesjonalnych kosmetyków, choć może stanowić przygodę będącą częścią sporadycznych rytuałów. 

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł