Pielęgnacja podczas upałów

Kochamy słońce, ale czy nasze włosy podzielają ten zachwyt? Jak radzić sobie podczas fali upału i dostosować pielęgnację do temperatury? 

Chroń włosy przede wszystkim przed szkodliwym działaniem promieni UV. Szczególnie narażone są na nie włosy cienkie i delikatne, zniszczone i rozjaśniane.  Włosy ciemne radzą sobie ze słońcem lepiej, ale i tak będą Ci bardzo wdzięczne za kapelusz lub chustkę.

Jeśli zauważysz jasne refleksy bez farbowania, uważaj! Choć efekt wydaje się atrakcyjny, to w rzeczywistości Twoje włosy wołają o pomoc. 

Wybierając odpowiednie kosmetyki, czytaj etykiety. Wybieraj produkty bogate w składniki silnie nawilżające, takie jak pantenol. Doskonale sprawdza się również siemię lniane. Składnik ten ma bardzo wysoką zwartość tłuszczy Omega-3, witamin i soli mineralnych. Dzięki niemu włosy i skóra stają się jedwabiście gładkie i lśniące, kosmyki nie plączą się i zmniejsza się ich skłonność do przetłuszczania. Jego lecznicze właściwości znane są ludziom od wieków – stosowany był w leczeniu oparzeń i ran.  Niezastąpione okażą się również kosmetyki z wysoką zawartością kwasu hialuronowego z serii Bioactive HYDRA.

Podobne wpisy