Wyzwanie: Hashimoto

Jak niedoczynność tarczycy wpływa na nasze włosy? Co robić, aby im pomóc? Przed tym wyzwaniem stanął Maciej Maniewski. Gościem kolejnego odcinka jego programu jest Natalia Szymaniec z duetu Szparagi – youtuberka, która śpiewa, gra i tworzy profesjonalne treści.

Wśród chorób związanych z niedoczynnością tarczycy najczęściej spotykaną jest choroba Hashimoto. Dotyczy wszystkich grup wiekowych.  Hormony tarczycy wpływają pośrednio na włosy poprzez regulację metabolizmu i podaży tlenu. Przez to do mieszka włosowego dociera mniej substancji odżywczych. Dlatego też, jeżeli tarczyca działa w sposób nieprawidłowy niemal w 100% można się spodziewać, że kondycja włosów bardzo się osłabi. Oprócz wypadania, obserwuje się włosy suche i łamliwe, trudne do rozczesania i bez połysku. Z tym kłopotem przychodzi Natalia Szymaniec.

Maciej Maniewski podpowie, jak radzić sobie z plątaniem włosów wrażliwych, czym kierować się podczas ich pielęgnacji i w jaki sposób odpowiednio je nawodniać nie tylko w dzień, ale również nocą. 

Z odcinka dowiecie się również, w jaki sposób ujednolicona linia włosów wpływa na ich piękno i ekspozycję długości. 

Kosmetyki i akcesoria użyte w odcinku:

spray do włosów Repair FARMAGAN

wzmacniające ampułki do włosów Action FARMAGAN

wzmacniający olejek do włosów Action FARMAGAN

Obejrzyj metamorfozę na YOUTUBE

Podobne wpisy