fbpx

BLOG

Wyzwanie: Hashimoto

7 czerwca 2019
0 Comments

Jak niedoczynność tarczycy wpływa na nasze włosy? Co robić, aby im pomóc? Przed tym wyzwaniem stanął Maciej Maniewski. Gościem kolejnego odcinka jego programu jest Natalia Szymaniec z duetu Szparagi – youtuberka, która śpiewa, gra i tworzy profesjonalne treści.

Wśród chorób związanych z niedoczynnością tarczycy najczęściej spotykaną jest choroba Hashimoto. Dotyczy wszystkich grup wiekowych.  Hormony tarczycy wpływają pośrednio na włosy poprzez regulację metabolizmu i podaży tlenu. Przez to do mieszka włosowego dociera mniej substancji odżywczych. Dlatego też, jeżeli tarczyca działa w sposób nieprawidłowy niemal w 100% można się spodziewać, że kondycja włosów bardzo się osłabi. Oprócz wypadania, obserwuje się włosy suche i łamliwe, trudne do rozczesania i bez połysku. Z tym kłopotem przychodzi Natalia Szymaniec.

Maciej Maniewski podpowie, jak radzić sobie z plątaniem włosów wrażliwych, czym kierować się podczas ich pielęgnacji i w jaki sposób odpowiednio je nawodniać nie tylko w dzień, ale również nocą. 

Z odcinka dowiecie się również, w jaki sposób ujednolicona linia włosów wpływa na ich piękno i ekspozycję długości. 

Kosmetyki i akcesoria użyte w odcinku:

spray do włosów Repair FARMAGAN

wzmacniające ampułki do włosów Action FARMAGAN

wzmacniający olejek do włosów Action FARMAGAN

Obejrzyj metamorfozę na YOUTUBE


Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Wpisz swój e-mail