Pielęgnacja.. połowy lata

Mamy sierpień. Dokładnie połowę wakacji. Część z Was urlop ma już za sobą. Inni odliczają do wyjazdu. Niezależnie od tego, do której grupy się zaliczasz, czas zadbać o odpowiednią pielęgnacje. Przygotowaliśmy dla Was krótki alfabet pielęgnacyjny

Wakacyjna (bez)troska

Latem uwielbiacie chodzić z wilgotnymi włosami. Wspaniale, że dajecie im wyschnąć samoistnie, ale to też trzeba robić z głową. Pamiętajcie, aby nie zasypiać z wilgotnymi włosami i nie upinać ich, jeśli nie zdążyły wyschnąć. Jeśli jest za gorąco, aby używać suszarki, zawsze możesz skorzystać z opcji zimnego nawiewu.

Najlepszy przyjaciel włosów…

… to nożyczki. Unikamy obcinania zniszczonych końcówek jak ognia. Ścinać je nie tylko warto, ale wręcz trzeba, aby włosy prezentowały się lepiej. Regularne podcinanie nawet o 1 cm wpływa dobroczynnie na kondycję włosów i ich układanie. Nie ma nic gorszego niż strzępienie włosów tępym narzędziem. Będą wyglądały na bardziej zniszczone, niż w rzeczywistości.

Pielęgnacja – update!

Słońce i dalekie podróże wpływają na nasze włosy i decydują o ich kondycji. Warto odwiedzić stylistę o poprosić o profesjonalną konsultację i ocenę, czy dobrana pielęgnacja jest właściwa. Pamiętaj, że nie ma niczego gorszego niż kierowanie się przy wyborze szamponu i odżywki na przykład zapachem kosmetyków. Te które mocno się pienią najczęściej również zawierają szkodliwe czynniki. 

Podobne wpisy