31 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 3 czerwca

Search
Close this search box.

Pielęgnacyjny początek lata

Pierwszy dzień lata mamy już za sobą, a wiele i wielu z nas już niecierpliwie odlicza dni do początku swojego urlopu. Morze, basen, jezioro, a może góry? Choć dla nas jest to prawdziwy relaks i wypoczynek, dla włosów może już wcale nie być tak łatwo. Bez względu na to, jaką destynację wybierzecie, każda z nich niesie za sobą pewne niebezpieczeństwa dla kosmyków. Dlatego warto już dziś zająć się mocniejszą pielęgnacją, aby włosy były lepiej przygotowane na trudniejsze warunki.

„Cóż za warunki mogą być trudne dla włosów?!”, spytacie. Stała ekspozycja na szkodliwe promienie słoneczne (szczególnie niebezpieczne w górach), słona lub chlorowana woda, suszenie włosów na słońcu… Takich czynników może być wiele. I choć warto ich się wystrzegać podczas urlopu, nie unikniemy wszystkiego. Odpowiednio wypielęgnowane włosy, lepiej te zagrożenia zniosą.

Nawilżanie

Szczególnie latem zarówno kosmyki jak i skóra, mają większą tendencję do przesuszania. Kiedy jest gorąco, pocimy się, a woda odparowuje tak z naskórka jak i z włosów. Dlatego tak ważne jest to, aby pilnować nawodnienia organizmu w postaci picia od 2 do 3 litrów wody. Dla włosów to może być jednak za mało i niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja. Lepiej unikać produktów stricte humektantowych, które mają właściwości higroskopijne i wiążą wodę, pobierając ją z powietrza.

Kiedy powietrze jest suche – działają zupełnie na odwrót i mogą wzmagać przesuszenie włosów. Lepiej stawiać na produkty, które albo kompleksowo dbają o równowagę PEH, albo zawierają więcej emolientów (np. w postaci olejów).

Oleje w pielęgnacji

Jeśli olejujesz włosy regularnie, to świetnie! A jeśli jeszcze masz to przed sobą – to jest najlepszy moment, aby zainteresować się tym typem pielęgnacji. Oleje zapobiegają utracie wody z włosów, domykają poprzednie etapy pielęgnacji i pomagają lepiej zakotwiczyć się składnikom pielęgnacyjnym we włosie. Na co dzień wystarczy, że nałożysz na wilgotne lub już suche końcówki odrobinę olejku. Włosy zyskają piękny, zdrowy blask oraz będą bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także na działanie promieniowania UV. Raz w tygodniu możesz nałożyć większą ilość olejku na całe włosy na noc, a rano umyć kosmyki tak jak zwykle.

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł