31 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 3 czerwca

Search
Close this search box.

Suszyć czy nie suszyć? Oto jest pytanie

To, że suszenie włosów im szkodzi, a wręcz je niszczy, jest wciąż bardzo popularnym mitem. Przez to wiele z was decyduje się na pozostawianie włosów do samodzielnego wyschnięcia, szczególnie latem, kiedy mogą tak szybko wyschnąć na słońcu. Tylko czy to jest dla nich zdrowe? Czy jednak lepiej byłoby je wysuszyć przy pomocy suszarki? Dziś rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

Suszarka nie niszczy włosów

Prawidłowo użyty sprzęt wysokiej jakości nie tylko w najmniejszym stopniu nie uszkodzi kosmyków, ale wręcz poprawi ich kondycję. Wybierając odpowiednią suszarkę, zwróć uwagę na jej parametry. Specjaliści z salonów Maniewski polecają suszarki marki Panasonic, które wykorzystują wyjątkową technologię nanoe™, dzięki czemu zapewniają włosom do 1000 razy więcej nawilżenia niż zwykły sprzęt z jonizacją!

Susz z głową

Podczas samego suszenia pamiętaj o tym, aby nie wykorzystywać najcieplejszego powietrza, a średnie. Na samym końcu dodatkowo użyj zimnego nawiewu, który domknie łuskę włosa. Dzięki temu kosmyki będą bardziej lśniące i mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Właśnie dlatego wielu fryzjerów obstaje za tym, że suszenie włosów jest zdrowsze od ich samodzielnego wyschnięcia. Kiedy pasma wyschną same – ich łuski pozostają rozchylone, przez co są bezbronne wobec zniszczeń.

Promienie słoneczne nie służą włosom

Suszysz latem włosy na słońcu? To zdecydowanie nie jest dobry pomysł. Krople na włosach działają jak soczewki, skupiając promienie słoneczne, a zniszczenia nie zawsze są od razu zauważalne. O wiele łatwiej jest nam dostrzec poparzenia na skórze, kiedy przesadzimy z opalaniem. Jeśli już chcesz pozwolić wyschnąć włosom samodzielnie, to upewnij się, że znajdujesz się w cieniu.

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner