31 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 3 czerwca

Search
Close this search box.

Tajemnice etykiet – wybieraj świadomie

Szampon, odżywka, maska, serum, w końcu spray i olejek. Różnorodność produktów do pielęgnacji sprawia, że często czujecie się zagubione. Ca co zwracać uwagę, kiedy i jaki produkt stosować? Kosmetyki FARMAGAN, które poleca marka Maniewski to najskuteczniejsza recepta na zdrowe włosy – wydaje się ją z przepisu najlepszych polskich stylistów. Od czego zacząć?

Nie ocenia się książki po okładce. Zgadzamy się z tym. Ale ocena produktu po lekturze etykiety, to już co innego. Warto zwracać uwagę nie tylko na slogany na opakowaniach, ale również czytać skład. – Część składników działa bezpośrednio na cebulki włosów, skórę lub strukturę włosa – podkreśla Maciej Maniewski, stylista gwiazd i właściciel Akademii Maniewski. Pamiętajmy, że szampon dobieramy pod kątem problemów skóry głowy, z kolei odżywka przeznaczona jest to włosów. Co z tego wynika? Przykładowo kiedy problemem jest tłusta skóra głowy i przesuszone końcówki, sprawdzi się szampon do włosów przetłuszczających się, z kolei odżywkę do suchych.

W składzie kosmetyków często spotkacie SLS (Sodium Lauryl Sulfate) i SLES (Sodium Laureth Sulfate). To detergenty, tzw. środki powierzchniowo czynne. Usuwają ze skóry cząsteczki brudu i zanieczyszczeń. Często razem z nimi znikają też lipidy. W wyniku tego zmienia się pH skóry z kwaśnego na zasadowe. Konsekwencją jest pogorszenie funkcji barierowych skóry, która staje się sucha, szorstka i podatna na podrażnienia. Równolegle to właśnie SLS i SLES są odpowiedzialne za obfite pienienie się szamponów. Z perspektywy klientki ta właściwość to zaleta kosmetyku. Warto jednak przypomnieć jej, że wysokie stężenie SLS i SLES w ogólnodostępnych szamponach może powodować podrażnienie skóry głowy, nadmiernie przesuszenie włosów, co wiąże się z potrzebą stosowania dodatkowych produktów regeneracyjnych i nawilżających. Warto postawić na produkty nie zawierające SLS i SLES. Ważne jest również sprawdzenie, czy kosmetyki były testowane na obecność niklu, kobaltu, chromu, palladu oraz rtęci, czyli głównych metali odpowiedzialnych za reakcje uczuleniowe skóry. Wtedy można czuć się bezpieczniej.

Włosy farbowane wymagają szczególnej opieki. U klientek, które lubią eksperymentować z kolorem, sprawdzą się kosmetyki z zawartością olejku z nasion "perły prerii” Limnanthes alba, które chronią kolor przed blaknięciem. Niesforne loki ujarzmi zhydrolizowany kolagen. Delikatnie oczyszcza skórę głowy nie obciążając przy tym włosów. Dodatkowo zapobiega puszeniu i utrzymuje skręt loków. Dobroczynne właściwości mają również ekstrakt z białej pokrzywy, krwawnik pospolity, mięta, rozmaryn, a także cynk, które wzmacniają, odżywiają i zapewniają zdrowe i piękne włosy. W przypadku włosów, które potrzebują regeneracji, sprawdzą się produkty odbudowująco-mineralizujące. Warto zwracać uwagę na te zawierające pantenol, który odpowiada za dogłębne nawilżenie, a także odbudowę włosów.

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł