31 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 3 czerwca

Search
Close this search box.

Top 3: proste fryzury do szkoły

Wakacje dobiegły końca, ale powrót do szkoły czy wkrótce na uczelnię można i warto sobie umilić przyjemnymi rytuałami. Domowe spa i pielęgnacja to jedno, drugą sprawą jest stylizacja. Na co się zdecydować, aby nie spędzać zbyt wiele czasu przed lustrem, a wciąż wyglądać świetnie? Na to pytanie odpowiadają styliści marki Maniewski.

Kok – ulubieniec dziewczyn

To jedna z najbardziej uniwersalnych propozycji, która sprawdza się zawsze i wszędzie. Niezależnie od tego, czy zależy Ci na uzyskaniu bardziej niedbałego i romantycznego efektu, czy wolisz bardziej elegancki look – ta fryzura będzie dla Ciebie idealna. Warto pozostawić kilka kosmyków poza upięciem, aby na końcu owinąć je wokół gumki czy wsuwek, co zaowocuje bardziej naturalnym wykończeniem. A jeśli chcesz uzyskać większą objętość włosów, podtapiruj niewidoczne partie przed ich upięciem. Modną opcją jest też postawienie na dwa mniejsze koczki – świetnie będą wyglądać zarówno na czubku głowy, jak i tuż nad karkiem.

Warkocze – dobierane i tuż przy twarzy

Warkocze nie wychodzą z mody. Niezależnie od wieku osoby, która się na nie decyduje, fryzura wygląda świeżo i młodzieńczo. Wygodną propozycją są dwa dobierane francuzy, które sprawią, że włosy nie będą przeszkadzać w ciągu dnia niezależnie od tego, czy będziesz pochylać się nad książką, czy ćwiczyć na wf-ie. Jeśli jednak wolisz włosy rozpuszczone, zapleć w dwa cienkie warkoczyki kosmyki znajdujące się najbliżej twarzy. To opcja bardzo szybka, a efektowna.

Odwrócony kucyk

Kucyk to absolutny klasyk. Zajmuje najmniej czasu, a jest też wyjątkowo wybaczający – włosy nie muszą być świeże, aby wyglądały w nim dobrze. Jeśli jednak chcesz urozmaicić to upięcie, zbierz włosy dość wysoko i zwiąż je jak zwykle. Następnie przesuń gumkę niżej, dzięki czemu uzyskasz więcej przestrzeni między gumką a skórą głowy. Teraz zrób w tym miejscu „dziurkę” i przełóż przez nią kucyka, jednocześnie zacieśniając wiązanie. Jeśli przełożysz kucyka w kierunku „do dołu”, uzyskasz upięcie bardziej eleganckie, bliżej skóry głowy. Natomiast w przypadku odwrotnym, gdy przełożysz go od dołu ku górze, kucyk zyska objętość, a gumka nie będzie widoczna.

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł