31 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 3 czerwca

Search
Close this search box.

“Daj Włos!” w szczytnym celu z Fundacją Rak’n’Roll

Program “Daj Włos!” fundacji Rak’n’Roll od lat niesie pomoc kobietom, które w wyniku leczenia onkologicznego straciły swoje włosy. W trudnym czasie możemy okazać im wsparcie między innymi przekazując kosmyki, z których później zostaną utkane peruki. Taka pomoc to więcej niż myślisz.  

W akcji biorą udział wszystkie salony Maniewski, a strzyżenie u wybranych stylistów jest nieodpłatne. Fundacja Rak’n’Roll od stycznia 2023 roku zmieniła swój regulamin, więc jeśli chcesz wesprzeć akcję – przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. 

Aktualizacja zasad w Salonach Maniewski z dnia 1 czerwca 2023r: W akcji biorą udział wszystkie salony Maniewski. Usługa strzyżenia jest bezpłatna u asystentów, natomiast u Stylistów obowiązuje promocja -50% od ceny regularnej. Jest również możliwość strzyżenia na rzecz fundacji u Top Stylistów, Seniorów oraz Masterów, jednak w tym wypadku usługa będzie w 100% płatna.

Czy moje włosy mogą mieć mniej niż 35cm?  

Nie, włosy, które chcesz oddać na rzecz fundacji, muszą mieć 35cm lub więcej. Jeśli będą miały mniej, nie będzie można z nich utkać peruki. Dlatego krótsze włosy nie są wykorzystywane.  

Dlaczego zwiększyła się minimalna długość włosów do oddania z 25cm do 35cm? 

Wcześniej obowiązujące 25cm to graniczna długość, z której można utkać perukę. Dlatego źle zmierzone, nierówno obcięte włosy zbyt często stają się odpadem. I kosztem, zamiast dobrodziejstwa. W dużej skali – dużym kosztem, który fundacja postanowiła zmniejszyć. Stąd decyzja, podjęta wspólnie z perukarnią, że przyjmowane są tylko włosy nie krótsze niż 35cm, niefarbowane.  

Czy włosy mogą być farbowane/rozjaśniane/po hennie/ombre?  

Włosy nie mogą być farbowane, rozjaśniane, ombre, ani po hennie. Włosy, które były rozjaśnione, a następnie zafarbowane na ciemniejszy kolor, również nie nadają się na perukę. To zmiana w stosunku do obowiązujących wcześniej zasad. Początkowo włosy mogły być farbowane na ciemniejsze kolory, natomiast w tym momencie włosy muszą być w 100% naturalne. 

Czy można oddać włosy kręcone?  

Można oddać włosy kręcone naturalnie. Włosy po trwałej nie nadają się na peruki. Przed obcięciem należy je wyprostować, zmierzyć 35cm, zapleść warkoczyki, ściąć i przesłać.  

Czy mogę przekazać włosy po keratynowym prostowaniu?  

Niestety, włosy po tego typu zabiegach nie nadadzą się do zrobienia peruki.  

Więcej na temat strzyżeń na rzecz fundacji oraz metamorfozę włosów aktorki Sylwii Skrzypczak znajdziesz w najnowszym odcinku na kanale YouTube Macieja Maniewskiego!

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner