Twoje włosy w Nowym Roku

W tym roku noworoczne postanowienia kojarzące się ze swego rodzaju przymusem warto zastąpić intencjami i skupić się na własnej przyjemności. Dlatego my wychodzimy z propozycją: w 2023 roku postaw na mocne i zdrowe włosy. Dziś podpowiemy Ci, od czego zacząć.

Po pierwsze: dokonaj diagnozy

Pierwszym krokiem, który powinnaś podjąć w walce o piękne i zdrowe włosy, jest dokładna ocena ich aktualnej kondycji. Dotknij włosów, dokładnie obejrzyj je w lustrze, ale też oceń, jak się czujesz. Czy zauważasz jakiekolwiek problemy ze skórą głowy? Łupież, nadmierna potliwość, nadwrażliwość? Jakie są kosmyki na długości: czy są przesuszone, zniszczone, uwrażliwione? Taka wstępna analiza pomoże Ci stworzyć dalszy plan działania. A jeśli nie jesteś pewna, czy dokonałaś prawidłowej oceny, zapraszamy do salonów Maniewski na konsultację!

Pamiętaj też, że jesteśmy do Twojej dyspozycji na Facebooku oraz na Instagramie, gdzie zawsze udzielimy Ci indywidualnej porady dotyczącą pielęgnacji. Możesz też skorzystać z Messengera w prawym dolnym rogu ekranu.

Po drugie: odświeżenie

Jeśli zauważyłaś, że końcówki Twoich włosów są osłabione, przesuszone lub mocno zniszczone – nie zastanawiaj się i od razu udaj się do fryzjera na ich podcięcie. Pamiętaj, że nie ma produktów, które „skleją” rozdwojone końcówki i nie ma w tym wypadku innej rady niż fryzjerskie nożyczki. Strzyżenie pozwoli wyrównać wykruszające się końce, dzięki czemu łatwiej będzie Ci o nie dbać w domowym zaciszu, ale również je zapuścić.

Po trzecie: zadbaj o zdrowie

Ogólna kondycja organizmu odbija się na skórze, paznokciach i na… włosach. Dlatego w tym roku zadbaj o siebie najlepiej, jak potrafisz! Wybierz swój ulubiony typ aktywności fizycznej, do każdego posiłku dodawaj warzywa oraz pij dużo wody. Postaraj się ograniczyć stres, wysypiaj się, a co najmniej 2 godziny przed snem odłóż wszystkie urządzenia elektroniczne. Maksymalnie ogranicz, a najlepiej całkowicie zrezygnuj w używek. I Ty poczujesz się lepiej i Twoje włosy będą wyglądać piękniej, niż kiedykolwiek wcześniej!

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Cookie Consent with Real Cookie Banner