Oczyszczanie i peelingi – tak chętnie stosujemy je zarówno na twarzy jak i na całym ciele. Dlaczego zatem nie pamiętamy o skórze głowy? Ona również potrzebuje regularnego peelingu i mocniejszego oczyszczenia. Dziś przedstawimy Wam kilka zalet tak prostych zabiegów, które możecie, a nawet powinniście, wprowadzić do swojej pielęgnacyjnej rutyny.
Szampony oczyszczające
Naturalne i delikatne szampony, odżywki, maski, lakiery, pudry, olejki, pasty, balsamy… Produkty, których używamy każdego dnia do pielęgnacji jak i do stylizacji można by wymieniać jeszcze długo. Jak się zapewne domyślacie, takie obciążenie nie pozostaje obojętne zarówno dla skóry głowy jak i dla samych włosów. Jak rozpoznać problem nadmiernego przeciążenia? Włosy staję się matowe, dosłownie ciężkie, zbijają się w strąki, brakuje im objętości i szybko wyglądają nieświeżo. Z kolei skóra głowy w tym wypadku może swędzieć. Pojawia się też łupież. W takim wypadku na pewno dobrze jest sięgnąć po szampon oczyszczający. On pomoże pozbyć się nadbudowy z powierzchni włosa oraz ze skóry głowy. Warto używać takiego produktu raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie, w zależności od częstotliwości mycia włosów.
Peelingi
Ten rodzaj kosmetyku pomaga otworzyć ujścia mieszków włosowych. Ukrwienie jest nie tylko poprawione, a cebulki włosów stymulowane do wzrostu, ale reguluje się również wydzielanie sebum. Dodatkowa zaleta to uniesienie włosów u nasady.
Wokół tego rodzaju kosmetyków pojawiło się wiele mitów. Do najbardziej popularnych należą te, że peeling pozostawia drobinki lub może wzmocnić łupież. Czas się z nimi rozprawić. Właściwie wprowadzony kosmetyk i wypłukany na pewno nie spowoduje takiego efektu. Jak często stosować peeling? Nie częściej jak co dwa-trzy tygodnie, przed myciem głowy. To doskonałe przygotowanie skóry głowy do dalszej kuracji pielęgnacyjnej.
Zobacz jak poprawnie stosować peeling skóry głowy, oraz jak domowymi sposobami przygotować peeling cukrowy, peeling kawowy oraz peeling z sody oczyszczonej oglądając metamorfozę Magdy Beredy na YouTube: