Mężczyźni wolą blondynki? Potwierdzenia tej teorii nie ma. Każdy fryzjer jednak z doświadczenia wie, że to właśnie kobiety mają największą słabość do jasnych kosmyków. Aby taki kolor osiągnąć, konieczna jest w większości przypadków dekoloryzacja. Dziś odpowiadamy na pytania i rozwiewamy wszelkie wątpliwości dotyczące tego zabiegu.
Dekoloryzacja to nic innego jak usunięcie niechcianych pigmentów z włosów przy pomocy rozjaśniacza. Może być stosowana zarówno na włosach naturalnych jak i farbowanych. Co ważne, dekoloryzacją jest zarówno mocne rozjaśnianie włosów od nasady, aż do samych końców (dekoloryzacja globalna), jak i różnego rodzaju refleksy i pojaśnienia.
Czy dekoloryzacja jest bezpieczna?
Tak, jeśli jest przeprowadzona przez profesjonalistę, przy pomocy produktów wysokiej jakości. Panie często podejmują się dekoloryzacji samodzielnie w domu, ponieważ w teorii nie ma tutaj nic skomplikowanego. To wrażenie jest bardzo złudne. Dekoloryzacja jest zabiegiem skomplikowanym, wymagającym doświadczenia, delikatności i przede wszystkim – czasu. Aby włosy nie ucierpiały, cały zabieg musi być bardzo dokładnie kontrolowany, a tej kontroli nie da się osiągnąć używając produktów drogeryjnych, które nie do końca znamy, i nie mając żadnego doświadczenia. Dlatego nie eksperymentuj i marząc o metamorfozie, udaj się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego.
Jakie są przeciwwskazania do wykonania dekoloryzacji?
Zawsze najważniejsze jest zdrowie włosów. Dlatego jeśli Twoje kosmyki są przesuszone i zniszczone – zrezygnuj z rozjaśniania, przynajmniej do czasu poprawienia ich kondycji. Dodatkowo, jeśli jesteś posiadaczką włosów kręconych, warto rozważyć potencjalne rozjaśnianie. Jest to zabieg inwazyjny, zmieniający strukturę włosa, zatem w efekcie Twoje loki mogą już nie chcieć się tak kręcić po jego wykonaniu.
Czy w ciąży można rozjaśniać włosy?
Tak, można. Jeśli farbujesz i rozjaśniasz włosy od lat i wiesz, jak Twoja skóra reaguje na oksydant – nie ma żadnych przeciwwskazań, aby tego nie zrobić w trakcie ciąży. Jeśli jednak nigdy nie rozjaśniałaś włosów i nie masz pewności, czy produkt Cię nie podrażni – lepiej powstrzymać się przed globalną dekoloryzacją. Zawsze dobrym wyjściem są refleksy i pojaśnienia na długości. W tych wypadkach rozjaśniacz nie ma kontaktu ze skórą, więc ten typ koloryzacji będzie w 100% bezpieczny.
Domowa pielęgnacja
Włosy rozjaśniane potrzebują przede wszystkim wzmocnienia i nawilżenia, dlatego sięgaj po produkty zawierające humektanty i proteiny. Szczególnie polecaną serią przez specjalistów z salonów Maniewski jest seria Naturalis z kaszmirową keratyną marki FARMAGAN. Szampon, maska oraz Rewitalizujące Serum Arganowe dogłębnie regenerują włosy, redukują puszenie się i elektryzowanie, nadają im jedwabistej gładkości oraz pięknego blasku.