fbpx

BLOG

KASZMIROWA KERATYNA – REWOLUCJA na Twojej głowie

7 czerwca 2019
0 Comments

Kaszmir + keratyna – z tego połączenia powstała seria produktów Bioactive HS3. Zabiegi i kosmetyki, które pokochały klientki salonów Maniewski i gwiazdy z pierwszych stron gazet. Drugie życie dla włosów i efekt modelowania utrzymujący się przez kilka tygodni stały się możliwe. Więcej o rewolucyjnym produkcie dowiecie się z rozmowy z Anną Sadowską, dyrektor kreatywną salonu Maniewski.

Skąd bierze się dobroczynne działanie keratyny kaszmirowej?

Keratyna to białko składające się długich łańcuchów aminokwasów. To w nie wbudowane są witaminy i pierwiastki śladowe – zwłaszcza aminokwasy zawierające siarkę i cysteinę. Dzięki różnorodności atomów siarki łańcuchy keratynowe utrzymują wewnętrzna spójność, tworząc wiązania zwane mostkami dwusiarczkowymi, które sprawiają że włosy są trwałe i mocne. Keratyna może jednak być osłabiona poprzez długotrwałe stosowanie niewłaściwej pielęgnacji…

Źle dobrany szampon może osłabić włosy?

Tak. Do tego dochodzą zabiegi chemiczne, a także nieumiejętne używanie prostownicy, suszarki itp. Niektóre leki, stres i choroby mogą prowadzić również do degradacji keratynowej struktury włosów. Pomocny w takich przypadkach okaże się zabieg z keratyną kaszmirową

W jaki sposób działa HS3? Czy wnika wewnątrz włosa czy zabezpiecza go do od zewnątrz?

HS3 jest innowacyjną naturalną kuracją stworzoną w 95% z naturalnych składników. Kaszmir to włókna tekstylne uzyskiwane z delikatnego podszerstka kozy domowej. Kaszmir w dotyku jest miękki, jedwabisty i aksamitny, daje delikatne ciepłe uczucie. Głęboko odbudowuje i regeneruje zniszczone włosy, zapobiega ich elektryzowaniu, dodaje objętości. Włosy są nie tylko piękne, zdrowe i lśniące, ale również uporządkowane. Keratyna kaszmirowa z kolei zawiera aminokwasy (budulec białka), które wbudowują się we włókno włosa, przywracając mu optymalny poziom nawilżenia. Zabieg ten pozwala do minimum ograniczyć codzienną stylizację włosów.

Czy są rzeczy, które trzeba robić bezpośrednio po zabiegu?

Dla podtrzymania efektu zaleca się stosowanie szamponu oraz odżywki Bioactive HS3 podczas każdorazowego mycia włosów, natomiast jako codzienną kurację serum arganowego Bioactive HS3. 

Czy zabieg HS3 to propozycja również do włosów cienkich i delikatnych? Czy zabieg ich nie osłabi?

Wprost przeciwnie, śmiało mogę ją zadedykować każdej strukturze włosów. Keratyna kaszmirowa jest absolutnym hitem, jeśli chodzi o danie włosom drugiego życia. Zabieg dodaje objętość, pogrubia i wypełnia bez obciążenia. Ponownie wspomnę tutaj o eliminacji elektryzowania się włosów, które najczęściej występuje właśnie przy włosach cienkich i delikatnych.

Czy HS3 można stosować do włosów farbowanych albo zniszczonych np. po dekoloryzacji?

Oczywiście. Jest to wręcz wskazane. Usługę HS3 możemy wykonać przed koloryzacją lub  lub bezpośrednio po niej. Często włosy są tak zniszczone, że pojawiają się problemy z farbowaniem, struktura jest nierówna co ma wpływ na trwałość koloru. Poprzez kurację HS3 uzyskamy wygładzenie, wyrównanie struktury, odbudowę od wewnątrz i regeneracje co sprawi, że będą w kondycji pozwalającej na dalsze zabiegi. Daje to nieograniczone możliwości dla fryzjera oraz klienta, który nie tylko odzyskuje zdrowe włosy, ale również trwałość i wierność wykonanego w tym dniu koloru.

Czy wykonywanie zabiegu pomoże zapuścić włosy?

To recepta na długie włosy. Włos, który jest wypielęgnowany nie jest narażony na uszkodzenia, co za tym idzie łamanie i rozdwajanie się. Regularne wykonywany zabieg oraz podcinanie włosów – tak podcinanie, da niesamowity efekt przy zapuszczaniu włosów.

Należy pamiętać o drugim etapie kuracji jakim jest pielęgnacja w domu. Dla podtrzymania efektu regeneracji zaleca się stosować:
szampon Bioactive HS3, który przywraca wytrzymałość i połysk, nawilża i zapobiega puszeniu się włosów
odżywkę Bioactive HS3, która odżywia i nawilża, wygładza, zapobiega puszeniu, ułatwia rozczesywanie oraz układanie włosów
serum Bioactive HS3, które wygładza włosy, nadaje im połysk bez ryzyka obciążenia


Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Wpisz swój e-mail