Zimowa pielęgnacja

Zmieniająca się wilgotność, wyjątkowo niskie temperatury, wiatr, a do tego wszystkiego ogrzewanie i suche powietrze. Nawet jeśli już Ci się wydawało, że udało Ci się znaleźć idealny sposób na pielęgnację kosmyków, niesprzyjające warunki mogą sprawić, że włosy zaczną się buntować. Jak w takim dbać o włosy zimą?

Przede wszystkim zwróć uwagę na to, jaka jest ich aktualna kondycja. Czy są zniszczone lub przesuszone? Kruszą się, rozdwajają i puszą? Niesprzyjające warunki atmosferyczne mogą sprawić, że ich już i tak naruszona kondycja, ulegnie pogorszeniu. Dlatego w pierwszej kolejności udaj się do fryzjera i podetnij końcówki.

Zadbaj o zdrowie końcówek

Masz już pewność, że są wyrównane i zdrowe? Wspaniale! Teraz możesz sięgać po sera i olejki, które zabezpieczą na co dzień Twoje włosy przed działającym na nie destrukcyjnie tarciem, niską temperaturą oraz wiatrem. Nie zapominaj też o czapce!

Nie wychodź z domu z mokrymi włosami

Pod żadnym pozorem nie wychodź z mokrymi lub wilgotnymi włosami z domu. Zamarzająca woda zwiększa swoją objętość, a w efekcie rozsadza włosy. To najgorsze, co możesz im zaserwować. Do tego dochodzi ryzyko przeziębienia i problemów z zatokami. Śpiesz się powoli, a używając suszarki pamiętaj, aby powietrze nie było zbyt gorące.

Unikaj produktów z alkoholem oraz silnymi substancjami myjącymi

Alkohol w kosmetykach (za wyjątkiem wcierek i ampułek przeznaczonych do skóry głowy) oraz SLESy i SLSy działają na włosy przesuszająco, a przecież kosmyki i tak już mają „pod górkę” zimą pod tym względem. Zmiany temperatur, ale i kaloryfery wystarczająco przesuszają kosmyki. Dlatego zadbaj o to, aby używać kosmetyków nawilżających oraz aby kończyć swoją pielęgnację produktami emolientowymi, które zabezpieczą włosy przed utratą tak cennego nawilżenia.

Chcesz poznać więcej wskazówek dotyczących tego, jak pielęgnować włosy zimą? Odwiedź kanał YouTube Macieja Maniewskiego i koniecznie zobacz najnowszy odcinek, w którym Maciej dzieli się cennymi wskazówkami!

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner