2 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 6 maja

Akcesoria do włosów – jakie wybrać najlepiej?

Metalowe spinki, gumki recepturki, wygodne opaski – rynek zaskakuje wyborem akcesoriów do włosów. Czym kierować się przy ich wyborze? Przygotowaliśmy dla Was specjalny poradnik 

Nie upinaj ciasno włosów!

Twoje włosy kochają luz. Aby zachować piękny wygląd i zdrowie włosów, ogranicz do minimum ciasne upięcia. Przyczyniają się do tego, że naprężone włosy często są wyrywane, a cebulki włosowe – osłabiane. Delikatne upięcia załatwią sprawę. 

Unikaj metalowych spinek!

Metalowe spinki to zło! Częste upinanie nimi kosmyków sprawia, że stają się mniej sprężyste, mniej elastyczne, a w miejscach zapięcia ozdoby często się łamią i zaczynają wykruszać. Jeśli zaś potrzebujesz spinki do upinania włosów, zamiast tej metalowej załóż plastikową. Jest dużo bezpieczniejsza. 

Gumki do włosów

Zapomnij o gumkach recepturkach. Trudno się je zakłada i zdejmuje. Bardzo mocno ściągają włosy i przyczyniają się nie tylko do ich osłabienia, ale również do ich wyrywania. Unikajcie też gumek z metalowymi zakończeniami.  Są tak samo szkodliwe. Co więc wybierać? Najlepsze są gumki frotte lub takie, które obszyte są welurowym materiałem. Doskonale sprawdzają się też tzw. Spężyny.

Opaski – jakie wybrać?

Opaski – zwłaszcza te plastikowe czy metalowe – osłabiają, wyrywają i niszczą włosy. Jeśli zakładasz je od czasu do czasu, to nic złego się nie stanie, ale jeśli jesteś przyzwyczajona nosić je codziennie, to lepiej zastanów się, jak to wpływa na kondycję Twoich włosów. Nie tylko przyciskają je mocno do skóry głowy, ale także sprawiają, że w miejscu ich przylegania włosy się łamią. Co robić? Zamień na materiałowe, które znacznie mniej obciążają włosy i ich cebulki.

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner