31 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 3 czerwca

Search
Close this search box.

Jaka fryzura do Ciebie pasuje?

Początek roku to doskonały moment na metamorfozę włosów! To właśnie strzyżenie oraz koloryzacja idealnie podkreślają chęć zmian, które chcemy wprowadzić w życiu. Tylko na co się zdecydować? Podpowiadamy, jak możesz dowiedzieć się, która fryzura będzie dla Ciebie najlepsza.

Po pierwsze: koloryzacja

Najpierw musisz dowiedzieć się, czy masz ciepły czy chłodny typ urody. Stań przed lustrem i przyłóż do twarzy srebrny przedmiot o większej powierzchni. Może to być na przykład arkusz folii aluminiowej. Jeśli na tym tle Twoja skóra wydaje się rozświetlona, wygląda zdrowo i atrakcyjnie — masz chłodny typ urody. Taka cera przy folii złotej straciłaby swój blask, wyglądałaby na chorą i zmęczoną. Ta zasada działa też w drugą stronę. Jeśli Twoja skóra wygląda pięknie na złotym tle — masz ciepły typ urody.

Jak to się przekłada na dobór odcienia włosów?

Osoby o ciepłym typie urody powinny wybierać cieplejsze tony, a o zimnym — chłodniejsze. Dodatkowo warto pamiętać o tym, aby kolor farby różnił się od barwy skóry co najmniej o dwa tony. W przeciwnym razie ostateczny efekt będzie mdły i nijaki — włosy bowiem zleją się z twarzą.

Zwróć też koniecznie uwagę na kolor oczu!

Szukając idealnego odcienia, oprócz odcienia skóry warto wziąć pod uwagę również kolor oczu i albo na zasadzie podobieństw, albo kontrastu dobrać kolor idealny.

Po drugie: strzyżenie

Wybierając idealne cięcie, należy kierować się swoim kształtem twarzy. Aby go określić, wystarczy dość ciasno spiąć włosy tak, aby całkowicie odsłonić kontur twarzy. Ten powinien ułożyć się w konkretny kształt.

Głównym celem doboru fryzury jest ukrycie mankamentów kształtu twarzy oraz uwypuklenie tego, co nam się w nim podoba. Na przykład, mając twarz okrągłą – chcemy ją wyszczuplić i wydłużyć, a twarz kwadratową – złagodzić, zmiękczyć jej rysy.

Po trzecie: grzywka

Na tej samej zasadzie dobieramy grzywkę. Ciężka, prosta grzywka, będzie skracać i nieco poszerzać twarz, dlatego jest idealna dla twarzy pociągłych oraz owalnych. Z kolei lekkie, asymetryczne grzywki lub te typu curtain bangs świetnie pasują szerszym typom twarzy. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Jeśli szukasz pomysłu dla siebie, zobacz najnowszy odcinek na kanale YouTube Maniewski, w którym Maciej przedstawił 10 swoich ulubionych metamorfoz! Z pewnością znajdziesz coś dla siebie 🙂

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner