Z okazji Dnia Matki w ten weekend DARMOWA DOSTAWA dla wszystkich zamówień!

KASZMIROWA KERATYNA – rewolucja na wagę złota

Kuracja kaszmirową keratyną to zabieg, który pokochały klientki salonów Maniewski. Drugie życie dla włosów i efekt modelowania utrzymujący się przez kilka tygodni robią wrażenie na branży fryzjerskiej. Co różni kaszmirową keratynę od popularnego Olaplexu i dlaczego fryzjerzy traktują go na wagę złota?

Jaka jest różnica między kaszmirową keratyną a popularnym Olaplexem?

Zacznijmy od Olaplexu, który zrewolucjonizował rynek fryzjerski. Pozwolił na odbudowę wiązań mostków dwusiarczkowych. Keratyna oprócz odbudowy mostków dwusiarczkowych ma dobroczynne działanie na zewnętrzną strukturę włosa. Poprzez zabieg keratynowy możemy zmienić kształt włosa, odbudować go, nawilżyć oraz wygładzić. Dopasowujemy zabieg do każdego rodzaju włosa oraz do indywidualnych potrzeb klienta. Sama poczujesz różnicę, kiedy umyjesz włosy po zabiegu z kaszmirową keratyną. Dla mnie jest to bezkonkurencyjny produkt, który w salonach ważymy na gramy jak złoto!

Skąd bierze się dobroczynne działanie keratyny kaszmirowej?

Keratyna to białko składające się długich łańcuchów aminokwasów. To w nie wbudowane są witaminy i pierwiastki śladowe — zwłaszcza aminokwasy zawierające siarkę i cysteinę. Dzięki różnorodności atomów siarki łańcuchy keratynowe utrzymują wewnętrzna spójność, tworząc wiązania zwane mostkami dwusiarczkowymi, które sprawiają, że włosy są trwałe i mocne. Keratyna może jednak być osłabiona poprzez długotrwałe stosowanie niewłaściwej pielęgnacji…

Źle dobrany szampon może osłabić włosy?

Tak. Do tego dochodzą zabiegi chemiczne, a także nieumiejętne używanie prostownicy, suszarki itp. Niektóre leki, stres i choroby mogą prowadzić również do degradacji keratynowej struktury włosów. Wtedy trzeba szukać pomocy.

W jaki sposób działa kaszmirowa keratyna? Czy wnika wewnątrz włosa, czy zabezpiecza go do od zewnątrz?

Bioactive Naturalis marki Farmagan jest innowacyjną naturalną kuracją stworzoną w 90% z naturalnych składników. Kaszmir to włókna tekstylne uzyskiwane z włosów kozy domowej. Kaszmir w dotyku jest miękki, jedwabisty i aksamitny, daje delikatne ciepłe uczucie. Głęboko odbudowuje i regeneruje zniszczone włosy, zapobiega ich elektryzowaniu, dodaje objętości. Włosy są nie tylko piękne, zdrowe i lśniące, ale również uporządkowane. Keratyna kaszmirowa z kolei zawiera aminokwasy (budulec białka), które wbudowują się we włókno włosa, przywracając mu optymalny poziom nawilżenia. Zabieg ten pozwala do minimum ograniczyć codzienną stylizację włosów.

Czy są rzeczy, które trzeba robić bezpośrednio po zabiegu?

Dla podtrzymania efektu zaleca się stosowanie szamponu oraz odżywki Bioactive Naturalis podczas każdorazowego mycia włosów, natomiast jako codzienną kurację serum arganowego Bioactive HS3. Bezpośrednio po zabiegu najlepiej odczekać 36 do 48h przed ponownym umyciem włosów. Utrwali to zabieg, co przełoży się na jego trwałość.

Czy zabieg z kaszmirową keratyną to propozycja również do włosów cienkich i delikatnych? Czy zabieg ich nie osłabi?

Wprost przeciwnie. Keratyna kaszmirowa jest absolutnym hitem, jeśli chodzi o danie im drugiego życia. Zabieg dodaje objętość, pogrubia i wypełnia. Ponownie wspomnę tutaj o eliminacji elektryzowania się włosów, które najczęściej występuje właśnie przy włosach cienkich i delikatnych.

Czy można go stosować do włosów farbowanych albo zniszczonych np. po dekoloryzacji?

Oczywiście. Jest to wręcz wskazane. Usługę możemy wykonać w dniu koloryzacji. Często włosy tak zniszczone, że pojawiają się problemy z farbowaniem. Poprzez kurację kaszmirową keratyną można sprawić, że będą w kondycji pozwalającej na dalsze zabiegi. Daje to nieograniczone możliwości dla fryzjera oraz klienta, który nie tylko odzyskuje zdrowe włosy, ale również trwałość i wierność wykonanego w tym dniu koloru.

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner