Pomysł na letnią metamorfozę: cieniowanie włosów

Chcesz zaszaleć latem i marzysz o delikatnej, dziewczęcej metamorfozie, która jednocześnie nie będzie zbyt drastyczną zmianą ani długości, ani koloru? Z takimi słowami klientek w salonach Maniewski spotykamy się niemal codziennie. Odpowiedzią na wasze życzenia jest cieniowanie włosów. Na czym polega, komu pasuje i z jaką koloryzacją najlepiej je połączyć?

Czym jest cieniowanie?

Cieniowanie to technika polegająca na mocniejszym skróceniu pasm u góry i pozostawieniu dłuższego dołu. Krótsze pasma są lżejsze, dzięki czemu przy odpowiedniej stylizacji tworzą ciekawy, pełniejszy kształt. To doskonała propozycja dla posiadaczek włosów delikatnych i cienkich, którym brakuje „życia” i objętości. To również odpowiedź na potrzebę zmiany fryzury z jednoczesnym zachowaniem jej długości. Często spotykamy się w salonach z walką o każdy centymetr włosów, a przecież nie trzeba decydować się od razu na mocne zejście z długości, aby uzyskać zniewalającą metamorfozę!

Jaka koloryzacja wspaniale współgra z cieniowaniem?

Wszelkiego rodzaju refleksy oraz pojaśnienia będą prezentować się zachwycająco na wycieniowanych włosach. Taki typ koloryzacji zwiększy dynamikę fryzury, a całość zyska świeży i wakacyjny wydźwięk. Prawdziwym hitem jest również mocniejsze rozjaśnienie od nasady pasm najbliżej twarzy. Ten typ nosi nazwę „Money Piece” i wylansowały go takie gwiazdy jak Beyoncé, Margot Robbie i Dua Lipa.

Stylizacyjna wskazówka

Taka fryzura w połączeniu z refleksami wygląda najbardziej spektakularnie wtedy, kiedy kosmyki są delikatnie podkręcone. Jeśli chcesz uzyskać bardziej regularne fale – sięgnij po lokówkę z grubszą końcówką i już po wystylizowaniu nałóż na końcówki olejek arganowy. Natomiast jeśli lubisz „surferski” look prosto z plaży – wybierz sól morską w sprayu. Spryskaj nią równomiernie włosy, a następnie wgnieć i pozostaw do wyschnięcia.

Jak z wyzwaniem cieniowania włosów poradził sobie Maciej Maniewski? Efekty metamorfozy Karoliny Dumały znajdziecie już na kanale YouTube Maniewski!

Podobne wpisy