Powrót do natury

Tej jesieni niezmiennie królują wśród koloryzacji nie tylko głębokie odcienie, ale także… powrót do naturalnego koloru włosów! To wyjście będzie najlepszą opcją, szczególnie jeśli Twoje włosy są cienkie, delikatne, bądź zniszczone zabiegami chemicznymi. Kiedy warto rozważyć powrót do natury i na co zdecydować się w salonie fryzjerskim?

Ratunek dla włosów zniszczonych

Często pytacie o to, jak poradzić sobie z rozdwajającymi się i wykruszającymi końcówkami. Owszem, najważniejsze jest tutaj strzyżenie, ale nie tylko. Jeśli takie włosy wciąż będziemy poddawać na przykład dekoloryzacji – nie zdołamy ich w pełni zregenerować i problem będzie powracał. Dlatego jeśli od lat rozjaśniasz włosy, dla odmiany zdecyduj się tym razem na bardziej naturalny odcień, a Twoje włosy z pewnością Ci się odwdzięczą.

Repigmentacja – co to jest?

Jeśli aktualny odcień Twoich włosów jest o wiele jaśniejszy niż ten, do którego chcesz dążyć, a kosmyki są przesuszone lub zniszczone – najprawdopodobniej konieczne będzie także wykonanie repigmentacji. To rodzaj prekoloryzacji, czyli zabiegu, który wykonujemy tuż przed koloryzacją. Dzięki repigmentacji możemy równomiernie rozprowadzić kolor, a włosy lepiej go przyjmują. Co więcej, taka koloryzacja jest bardziej trwała, a kolor jest głęboki, bez niechcianych plam i nierówności.

Tonowanie

To najdelikatniejsza forma koloryzacji, która pomaga na zmianę odcienia włosów (na przykład z cieplejszego na chłodny). Tonowanie w żaden sposób nie jest inwazyjne, działa wyłącznie powierzchniowo i nie narusza struktury włosów. Taki zabieg ma również działanie pielęgnacyjne, włosy stają się lśniące, bardziej miękkie i podatne na stylizację.

Zobacz, jaką metamorfozę zaproponował Maciej Maniewski Mariannie Schreiber w najnowszym odcinku na kanale YouTube!

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner