Przepis na pielęgnację włosów puszących się

Poranek, brak czasu i trudne do ujarzmienia włosy – taki scenariusz przerabiała z pewnością każda kobieta. Nieład na głowie przekłada się na złe samopoczucie, stres i brak pewności siebie. Problem zaczyna się wtedy, kiedy puszenie się włosów skutecznie utrudnia ich ułożenie. Jak sobie z tym poradzić?

Nawilżenie kluczem do ujarzmienia włosów

Porannych, negatywnych emocji dostarczają włosy przesuszone i puszące. W takich przypadkach należy zadbać o ich wcześniejsze, odpowiednie nawilżenie. Regularna pielęgnacja odżywkami, maskami i olejkami dobranymi do struktury włosów przyniesie oczekiwane efekty. Niestety takie zabiegi wymagają dużej konsekwencji i cierpliwości. Nie jest to ekspresowe rozwiązanie. W tym przypadku pomoc na ostatnią chwilę jest bardzo trudna. Spróbuj jednak nieco obciążyć i wygładzić końcówki za pomocą olejku np. arganowego.

Moc odżywek w sprayu

Warto wybierać również odzywki w sprayu, których możesz używać w ciągu dnia. Tego typu produktów nie spłukujemy, zatem mają szansę działać dłużej, niż tradycyjne produkty do spłukiwania.

Pamiętaj tylko o tym, aby nie ograniczać się wyłącznie do tego typu odżywek. Maski i cięższe produkty do spłukiwania są niezbędne do tego, aby dostarczyć włosom jak najwięcej niezbędnych dla nich składników odżywczych. Czego warto szukać w składzie? Aloes, miód, rumianek, oliwa z oliwek i gliceryna – to lista obowiązkowa.

Zrezygnuj z prostownicy!

Czy często z powodu braku czasu sięgałaś po prostownicę, aby wygładzić włosy? Niestety, musimy Cię rozczarować, to prawdopodobnie najgorsze rozwiązanie. Prostownica przyczynia się do jeszcze mocniejszego przesuszenia włosów. Zatem nawet jeśli początkowo wyglądają na ujarzmione, w efekcie będą puszyć się jeszcze bardziej.

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Cookie Consent with Real Cookie Banner