31 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 3 czerwca

Search
Close this search box.

Suszenie włosów — fakty i mity

Niemal każdy z nas suszy włosy i wydawać by się mogło, że na temat tej czynności wiemy już wszystko. Jednak niezmiennie, wciąż krąży wiele fryzjerskich mitów dotyczących zarówno szkodliwości samego suszenia jak i tego, w jaki sposób należy to robić. Dlatego dziś z mitami rozprawimy się raz na zawsze i wyłowimy spośród nich fakty, o których trzeba pamiętać.

Suszenie włosów je niszczy – MIT

Prawidłowo użyty sprzęt wysokiej jakości nie tylko w najmniejszym stopniu nie uszkodzi kosmyków, ale wręcz poprawi ich kondycję. Wybierając odpowiednią suszarkę, zwróć uwagę na jej parametry. Specjaliści z salonów Maniewski polecają suszarki marki Panasonic, które wykorzystują wyjątkową technologię nanoe™, dzięki czemu zapewniają włosom do 1000 razy więcej nawilżenia niż zwykły sprzęt z jonizacją! Ważne jest także to, aby do suszenia nigdy nie używać najcieplejszego powietrza. Najlepiej postawić na średnie, a na samym końcu użyć chłodnego nawiewu.

Modelowanie włosów na szczotce nie szkodzi włosom – FAKT

Jeśli wciąż marzysz o gładkich, wyprostowanych włosach lub delikatnych, eleganckich falach, ale nie chcesz używać prostownicy i lokówki – modelowanie na szczotce będzie idealnym wyborem! Taki sposób układania włosów ich nie niszczy w przeciwności do gorących narzędzi stylizacyjnych, a jeśli szczotka jest wykonana z materiału wysokiej jakości, to takim modelowaniem możemy jeszcze lepiej domknąć łuskę włosa, przez co kosmyki będą bardziej lśniące.

Lepiej pozostawić włosy do samodzielnego wyschnięcia – MIT

Włosy, które schną same, nie mają domkniętej łuski włosa. Właśnie dlatego bardziej się puszą, są matowe, a także bardziej podatne na zniszczenia mechaniczne, które mogą powstać w ciągu dnia. Dlatego mimo wszystko zawsze lepiej jest włosy wysuszyć. Będą gładsze, bardziej lśniące, a także zauważysz poprawę ich kondycji.

Włosy kręcone zawsze suszymy przy pomocy dyfuzora – FAKT

Dyfuzor to nakładka na suszarkę, która pomaga rozproszyć powietrze tak, aby nie uderzało falą w delikatne loki, które mogą pod jego wpływem się rozprostować. To nie jest wymysł, a niezwykle przydatny element, który doceni niejedna posiadaczka włosów kręconych. To właśnie dzięki nakładce z dyfuzorem możemy zapewnić sobie burzę pięknych loków bez konieczności czekania godzinami, aż włosy wyschną same.

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

DAVROE

48.00 

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

DAVROE

125.00 

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

MANIEWSKI

59.00 

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

MANIEWSKI

69.00 

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

MANIEWSKI

79.00 

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

MANIEWSKI

49.00 

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

MANIEWSKI

59.00 

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

MANIEWSKI

69.00 

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł