Suszenie włosów — fakty i mity

Niemal każdy z nas suszy włosy i wydawać by się mogło, że na temat tej czynności wiemy już wszystko. Jednak niezmiennie, wciąż krąży wiele fryzjerskich mitów dotyczących zarówno szkodliwości samego suszenia jak i tego, w jaki sposób należy to robić. Dlatego dziś z mitami rozprawimy się raz na zawsze i wyłowimy spośród nich fakty, o których trzeba pamiętać.

Suszenie włosów je niszczy – MIT

Prawidłowo użyty sprzęt wysokiej jakości nie tylko w najmniejszym stopniu nie uszkodzi kosmyków, ale wręcz poprawi ich kondycję. Wybierając odpowiednią suszarkę, zwróć uwagę na jej parametry. Specjaliści z salonów Maniewski polecają suszarki marki Panasonic, które wykorzystują wyjątkową technologię nanoe™, dzięki czemu zapewniają włosom do 1000 razy więcej nawilżenia niż zwykły sprzęt z jonizacją! Ważne jest także to, aby do suszenia nigdy nie używać najcieplejszego powietrza. Najlepiej postawić na średnie, a na samym końcu użyć chłodnego nawiewu.

Modelowanie włosów na szczotce nie szkodzi włosom – FAKT

Jeśli wciąż marzysz o gładkich, wyprostowanych włosach lub delikatnych, eleganckich falach, ale nie chcesz używać prostownicy i lokówki – modelowanie na szczotce będzie idealnym wyborem! Taki sposób układania włosów ich nie niszczy w przeciwności do gorących narzędzi stylizacyjnych, a jeśli szczotka jest wykonana z materiału wysokiej jakości, to takim modelowaniem możemy jeszcze lepiej domknąć łuskę włosa, przez co kosmyki będą bardziej lśniące.

Lepiej pozostawić włosy do samodzielnego wyschnięcia – MIT

Włosy, które schną same, nie mają domkniętej łuski włosa. Właśnie dlatego bardziej się puszą, są matowe, a także bardziej podatne na zniszczenia mechaniczne, które mogą powstać w ciągu dnia. Dlatego mimo wszystko zawsze lepiej jest włosy wysuszyć. Będą gładsze, bardziej lśniące, a także zauważysz poprawę ich kondycji.

Włosy kręcone zawsze suszymy przy pomocy dyfuzora – FAKT

Dyfuzor to nakładka na suszarkę, która pomaga rozproszyć powietrze tak, aby nie uderzało falą w delikatne loki, które mogą pod jego wpływem się rozprostować. To nie jest wymysł, a niezwykle przydatny element, który doceni niejedna posiadaczka włosów kręconych. To właśnie dzięki nakładce z dyfuzorem możemy zapewnić sobie burzę pięknych loków bez konieczności czekania godzinami, aż włosy wyschną same.

Podobne wpisy