(1-16.03) Do zakupów powyżej 300 zł otrzymasz dyscyplinujący spray do włosów FARMAGAN X-CURLY 200ml w prezencie.

Suszenie włosów kręconych

Wciąż większość porad pielęgnacyjnych i stylizacyjnych dotyczy włosów prostych. I nawet posiadaczki włosów kręconych chętnie się do nich stosują, bo przecież brzmią tak logicznie. To błąd. Z lokami należy obchodzić się zupełnie inaczej, niż z włosami prostymi, aby wyglądały pięknie, były zdrowe i przede wszystkim – aby po prostu się z nimi polubić. Dlatego dziś odpowiadamy na pytanie: jak stylizować włosy kręcone?

Stylizator

Niejedna osoba z burzą loków wie, jak ciężko jest znaleźć odpowiedni stylizator. Taki, który zredukuje puszenie, ale jednocześnie nie będzie zbyt ciężki. Taki, który utrzyma skręt w ryzach, ale mimo wszystko włosów nie wysuszy i nie poskleja. Profesjonaliści z salonów Maniewski niezmiennie polecają Curl Creme Definer marki DAVROE, który nie tylko pięknie wydobywa i podkreśla skręt loków, ale też dzięki zawartości ekstraktu australijskich owoców z drzewa „Lilly Pilly” oraz protein komosy ryżowej, wzmacnia włosy i działa na nie pielęgnacyjnie. Stylizator nakładamy na włosy wilgotne, po odsączeniu ich ręcznikiem, delikatnie wgniatając go w pasma.

Plopping

Inaczej nazywany „koszulkowaniem”, polega na zawinięciu jeszcze wilgotnych włosów z nałożonym stylizatorem w koszulkę lub kawałek delikatnego materiału (najlepiej bawełny) i przetrzymaniu nawet do dwóch godzin. Materiał odsącza nadmiar wody z włosów, a w międzyczasie formują się piękne loki. Ważne jest to, aby do ploppingu nie używać standardowego ręcznika frotte, który nie przepuszcza powietrza. W nim włosy nie mają szansy ani trochę wyschnąć, co sprzyja rozwojowi bakterii.

Suszenie suszarką z dyfuzorem

Kiedy użycie stylizatora i plopping masz już za sobą, pora na ostateczne dosuszenie włosów suszarką. Największym wrogiem loków jest jednak mocny podmuch powietrza, który sprawia, że kosmyki się prostują. Dlatego wybierz suszarkę z dyfuzorem, która rozprowadzi strumień powietrza, przez co, zamiast uderzać podmuchem, otuli je z każdej strony. Maciej Maniewski wybrał suszarkę PANASONIC NANOE EH-NA65, wykorzystującą innowacyjną technologię nanoe™, która nie tylko zapobiega przesuszaniu się włosów, ale dodatkowo je nawilża. Technologia nanoe™ wytwarza w trakcie suszenia mikrocząsteczki wody, które przenikają w głąb włosa, wzmacniając jego strukturę, wygładzając ją i zapobiegając puszeniu się. To idealne wyjście dla każdego typu włosów, ale szczególnie dla kręconych!

Zapraszamy do obejrzenia filmu stworzonego przez Macieja Maniewskiego we współpracy z marką Panasonic, w którym prezentuje, jak dokładnie powinno wyglądać suszenie włosów kręconych.

https://www.youtube.com/watch?v=RkkWer3Slso

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner