31 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 3 czerwca

Search
Close this search box.

#trendy: cieniowanie włosów

Rok 2022 będzie rokiem metamorfozy, lekkości, ale też powrotu do trendów dawnych lat. Dokładnie te same tendencje możemy zaobserwować we fryzjerstwie. Fryzury lekkie, z pazurem, pięknie podkreślające kobiecość są czymś, co z pewnością dostrzeżesz w niejednym salonie. Przedstawiamy Wam dziś największy hit tego roku – mocne cieniowanie włosów!

Czym się charakteryzuje?

Cieniowanie włosów jest wyjątkowo uniwersalne. Możemy pocieniować kosmyki tuż przy twarzy, które pozwolą na wymodelowanie konturu, a całość podkreśli charakter klientki. Świetnie sprawdzi się również cieniowanie włosów bliżej korony, dzięki czemu zyskamy lekkość, dynamikę. Takie cięcie pięknie będzie współgrać ze stylizacją w postaci fal oraz koloryzacją w formie refleksów. Największą zaletą cieniowania włosów jest to, że możemy dobrać opcję idealną niemal do każdego kształtu twarzy.

Dla jakich włosów to cięcie będzie najlepsze?

Kiedyś bardzo popularne było stwierdzenie, że cieniowanie nadaje włosom objętości, co nie jest prawdą. Ten mit może wiązać się z jednym, konkretnym przykładem: jeśli wycieniujemy włosy długie, gęste i ciężkie – automatycznie się uniosą, ponieważ zabieramy ich ciężar. Ten typ cięcia zatem tę objętość (często niepotrzebną) i ciężkość zabiera, a pozostawia lekkość i dynamikę. Dlatego świetnie sprawdzi się w przypadku włosów gęstych i długich.

Prawda jednak jest taka, że przez uniwersalność techniki, możemy dobrać cieniowanie idealne dla każdego typu włosów – również dla tych cienkich i słowiańskich. Ale najbardziej spektakularne efekty widać na włosach długich.

Późniejsza stylizacja

Zdecydowałaś się już na cieniowanie? Wspaniale! Teraz czas na zadbanie o to, aby Twoje kosmyki zawsze wyglądały jak prosto po wyjściu z salonu fryzjerskiego. Jednym z naszych ulubionych tricków fryzjerskich jest wykorzystanie lakieru podczas suszenia. Kończąc suszenie, spryskaj włosy swoim ulubionym, delikatnym lakierem. Dzięki temu podkreślisz ich dynamikę i zapewnisz wygląd włosów (dosłownie!) czesanych wiatrem. Możesz również sięgnąć po spray teksturyzujący, który pomoże Ci w uzyskaniu drapieżnego, lekko niedbałego looku. Pamiętaj – ogranicza Cię tylko wyobraźnia!

Chcesz dowiedzieć się, jakie jeszcze trendy będą rządzić w tym roku? Zobacz najnowszy odcinek na kanale YouTube Maniewski!

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

DAVROE

48.00 

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

DAVROE

125.00 

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

DAVROE

125.00 

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

FARMAGAN

132.00 

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

FARMAGAN

106.00 

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner