Typ kolorystyczny – zima

Zima jest chłodnym typem, kontrastowym, głębokim i wyrazistszym niż lato. Dobra wiadomość! Jest to typ bardzo łatwy do określenia. To południowa uroda, która zdarza się też w naszej strefie geograficznej. Jak rozpoznać Królewnę Śnieżkę? Już pewnie wiecie. 

Zima jest bardzo ciemną szatynką lub kruczoczarną brunetką. Oczy ma wyraźnie zaznaczone, odcinające się od twarzy kolorem tęczówki i ciemną, wyrazistą linią brwi, przy czym sam kolor oczu może być przeróżny: od czerni, poprzez piwny, piwno-zielony, zielony, aż do jasnego błękitu. 

Skóra zimy jest głębiej unaczyniona i ma sporo pigmentu, przez co nie cierpi przebywać na słońcu, które szybko pozostawia głęboką i zdrową opaleniznę. Niektóre zimy pozostają śniade przez cały rok, a niektóre bledną, dając piękny, kontrastujący podkład dla oczu i wyraźnie czerwonych ust. 

Reprezentantki  zimy wcześnie mogą zauważać u siebie oznaki siwizny. Warto, aby wybierały odcienie zbliżone do naturalnej barwy. Dobrze sprawdzą się nacysone brązy, kolor czarny o niebieskim lub mahoniowym odcieniu. 

Jeśli jesteś chłodną zimą, możesz zdecydować się na ciemne, zimne brązy bądź na delikatne refleksy, w których specjalizują się nasze salony. 

Podczas koloryzacji Panie zimy powinny unikać ciepłych, złocistych odcieni oraz rudości. 

Podobne wpisy