31 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 3 czerwca

Search
Close this search box.

Typ kolorystyczny – zima

Zima jest chłodnym typem, kontrastowym, głębokim i wyrazistszym niż lato. Dobra wiadomość! Jest to typ bardzo łatwy do określenia. To południowa uroda, która zdarza się też w naszej strefie geograficznej. Jak rozpoznać Królewnę Śnieżkę? Już pewnie wiecie. 

Zima jest bardzo ciemną szatynką lub kruczoczarną brunetką. Oczy ma wyraźnie zaznaczone, odcinające się od twarzy kolorem tęczówki i ciemną, wyrazistą linią brwi, przy czym sam kolor oczu może być przeróżny: od czerni, poprzez piwny, piwno-zielony, zielony, aż do jasnego błękitu. 

Skóra zimy jest głębiej unaczyniona i ma sporo pigmentu, przez co nie cierpi przebywać na słońcu, które szybko pozostawia głęboką i zdrową opaleniznę. Niektóre zimy pozostają śniade przez cały rok, a niektóre bledną, dając piękny, kontrastujący podkład dla oczu i wyraźnie czerwonych ust. 

Reprezentantki  zimy wcześnie mogą zauważać u siebie oznaki siwizny. Warto, aby wybierały odcienie zbliżone do naturalnej barwy. Dobrze sprawdzą się nacysone brązy, kolor czarny o niebieskim lub mahoniowym odcieniu. 

Jeśli jesteś chłodną zimą, możesz zdecydować się na ciemne, zimne brązy bądź na delikatne refleksy, w których specjalizują się nasze salony. 

Podczas koloryzacji Panie zimy powinny unikać ciepłych, złocistych odcieni oraz rudości. 

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner